
В умовах війни українські громади продовжують співпрацювати та підтримувати відновлення прифронтових і постраждалих територій.
У межах державного проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» уже об’єдналися 133 міста та села, серед яких 64 громади-партнери та 69 громад-форпостів.
«Проєкт об'єднав людей з усієї України, щоб разом долати виклики війни та підтримувати одне одного у складних умовах. Ця ініціатива стала символом солідарності та взаємопідтримки у непрості часи. Тільки за перший етап нам вдалося реалізувати десятки проєктів, які є конкретною підтримкою для прифронтових громад. Ми разом відновлюємо пошкоджені будинки, зміцнюємо енергонезалежність прикордонних населених пунктів, проводимо заходи для дітей, підтримуємо ветеранів та внутрішньо переміщених осіб», – зазначив Віцепремʼєр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба.
Міністр навів низку прикладів того, як громади підтримують одна одну:
- Стрийська громада, що на Львівщині відремонтує амбулаторії, житлові будинки у Добропіллі на Донеччині. Окремий спільний проєкт - відновлення водопостачання в населеному пункті.
- Вінницька міська громада виділяє 5 млн грн на ремонт житла для ВПО у Балаклії на Харківщині. Там вже тривають підготовчі роботи для старту ремонту.
- У Перечинській громаді на Закарпатті розпочався ремонт старого корпусу початкової школи для релокації навчального закладу із Краматорська. Також Перечинська громада допоможе із відновленням Центру первинної медико-санітарної допомоги Білозерської міської ради на Донеччині.
- Голованівська громада Кіровоградської області допомогла у відновленні теплопостачання у Широківській сільській громаді на Миколаївщині.
- Городоцька громада Рівненської області виділила транш у розмірі 1 мільйон гривень для Юнаківської громади Сумської області на відновлення зруйнованого житла людей.
- Вараська громада Рівненської області підготувала субвенцію для Борозенської сільської громади Херсонської області на облаштування укриття у місцевій школі.
- Борщагівська громада Київської області передала 5 млн грн на оздоровлення дітей з Комишуваської громади Запорізької області.
- Місто Тернопіль виділило 2 млн грн на відновлення міста Суми, а також передала громаді генератори та медичне обладнання.
- Пустомитівська громада Львівщини допоможе у будівництві Центру безпеки у Снігурівській громаді Миколаївської області.
- Калуська громада на Івано-Франківщині допоможе із відновленням амбулаторій у місті Нікополь на Дніпропетровщині.
- Важливим напрямком проєкту стала допомога у зміцненні соціальної сфери. Наприклад, у Черкаській області Золотоніська міська рада допомагає відремонтувати ЦНАП у місті Корюківка Чернігівської області.
- У Хмельницькій області Розсошанська сільська громада облаштує укриття у школі Дар’ївської громади Херсонщини.
Олексій Кулеба подякував громадам, які беруть участь у проєкті, за небайдужість та готовність підставити плече підтримки у найскладніші моменти.
«Ця ініціатива — це про реальні дії, які допомагають не лише відновлювати будівлі, а й повертати людям віру у майбутнє. Попереду — ще більше спільних проєктів, ще більше підтримки та допомоги громадам, які цього потребують. Продовжуємо об'єднувати зусилля та разом рухатися до перемоги та відновлення України», – зазначив віцепремʼєр-міністра з відновлення.
У рамках проєкту також проходять і культурні, освітні та спортивні заходи. Зокрема, у Чернігові відбулася прем'єра вистави Ветеранський простір «Серцевір», у якій взяли участь ветерани з Полтави та Чернігова. А в Перечині діти з прифронтових територій брали участь у турнірі з міні-футболу в рамках проєкту «Пліч-о-пліч: Всеукраїнські шкільні ліги», відвідували екскурсії, майстер-класи та квести.



