Стартувала робота над розробкою Стратегії розвитку Теребовлянської громади

16 березня 2016 року до Теребовлі прибули представники канадсько-польської компанії FIM, Офісу реформ у Тернопільській області та Європейського Союзу аби спільно з міською радою розпочати роботу над розробкою Стратегії розвитку Теребовлянської ОТГ.

В залі засідань Теребовлянської районної ради відбулась спільна конференція Теребовлянської міської ради, голів об’єднаних громад Тернопільської області, старост, депутатів Теребовлянської міської ради, членів виконавчого комітету міської ради, представників бізнесу, громадських організацій, місцевих активістів за участі гостей: Павела Прокопа - голови Правління Фундації Менеджерських ініціатив, радника міського голови Любліна (Республіка Польща), Мірослава Жидека – війта гміни Конопніца Люблінського воєводства (Республіка Польща), Богдана Юрчука – консультанта Фундації Менеджерських Ініціатив, Віктора Литвинчука – директора Офісу реформ у Тернопільській області, Холгера Піндта – старшого радника з питань реформ децентралізації Данської асоціації муніципалітетів, Сергія Максименка – радника з питань регіонального розвитку.

Вів конференцію міський голова Сергій Поперечний. Він запросив до слова почергово кожного із експертів, що завітали до нашого міста, аби окреслити для загалу саме поняття стратегії розвитку громади, її важливість у перспективі впровадження реформ децентралізації та співпраці з західними партнерами, які вже давно використовують стратегічне планування в розбудові громад. Мова ішла про те, що фінансуючи різноманітні проекти розвитку, Євросоюз орієнтується першочергово на такустратегію і пріоритетними визначає саме ті розробки, які є дотичними, або безпосередньо входять до стратегічних планів громади, а не фінансує відірвані, нічим не підкріплені проекти.

В рамках конференції заступник теребовлянського міського голови Людмила Колісник представила усім учасникам «Презентацію Теребовлянської міської ОТГ та планування стратегії її розвитку». Дана презентація включила в себе як різноманітні статистичні дані по громаді, так і інформацію щодо наявних природних ресурсів, історичні та культурні надбання, житловий фонд і установи міської ради та їх технічне забезпечення, дані про освіту, туристичні переваги краю, досягнення громади та її проблематику, пріоритетні напрямки розвитку, тощо.

На завершення учасники мали змогу поспілкуватися зі спікерами – експертами іноземних держав щодо тих чи інших питань по децентралізації, а ті охоче ділилися досвідом як польської, так і данської реформ.

Наступним етапом розробки Стратегії розвитку Теребовлянської ОТГ маєстати більш широке обговорення даного питання з жителями громади, спільне вивчення першочергових потреб і потенціалу саме нашої ОТГ та адаптація європейського зразку стратегічного документу згідно напрацьованих пріоритетів.

Область:

Тернопільська область

Джерело:

Офіс реформ

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

19 вересня 2024

Парламент ухвалив рішення про перейменування 10 міст 4 районів та більше 300 сіл та селищ в Україні

Парламент ухвалив рішення про перейменування 10...

19 вересня 2024 року Верховна Рада України ухвалила Постанову про перейменування окремих населених пунктів та районів...

19 вересня 2024

Вакансія. Експерт(ка) з міжнародної діяльності Всеукраїнської асоціації ОТГ

Вакансія. Експерт(ка) з міжнародної діяльності...

Всеукраїнська Асоціація об’єднаних територіальних громад оголошує конкурс на вакантну посаду експерта(ки) з...

19 вересня 2024

Вакансії! Всеукраїнська асоціація ОТГ запрошує до команди виконавчого офісу

Вакансії! Всеукраїнська асоціація ОТГ запрошує...

Всеукраїнська Асоціація об’єднаних територіальних громад оголосила конкурс на вакантні...

18 вересня 2024

Закон про відновлення середньострокового бюджетного планування на місцевому рівні – експертний коментар

Закон про відновлення середньострокового...

18 вересня Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо...