15 серпня парламентський Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував Верховній раді ухвалити за основу та в цілому Проект Закону № 11412 про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку співробітництва територіальних громад.
Як повідомлялося, проєкт закону представили та обговорили під час Конгресових слухань, організованих офісом Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України у партнерстві з Програмою USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) та Програмою Ради Європи «Посилення доброго демократичного врядування і cтійкості в Україні».
Запропоновані зміни на Конгресових слуханнях презентував один з авторів законопроєкту, народний депутат, голова підкомітету з питань співробітництва територіальних громад та регіонів Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олександр Аліксійчук.
Нагадаємо основні новели представленого на Конгресових слуханнях законопроєкту:
Також законопроєкт пропонує відмінити звітування учасників співробітництва перед Міністерством і більш чітко прописує вимоги до моніторингу співробітництва, який щоквартально має виконувати центральний орган виконавчої влади, котрий забезпечує формування державної політики у сфері розвитку місцевого самоврядування.
Проєкт Закону передбачає, що моніторинг співробітництва проводиться за такими показниками:
Все це, за словами Олександра Аліксійчука, центральний орган виконавчої влади може моніторити без втручання у роботу учасників співробітництва. А такий чіткий перелік показників моніторингу не дозволить по-різному трактувати законодавство.
Законопроєкт підтримали представники трьох всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування - Асоціації міст України, Асоціації громад та Асоціації ОТГ. Позитивно оцінила проєкт закону і Українська асоціації районних та обласних рад, але запропонувала більш детально обговорити деякі з його положень.
Автори законопроєкту планують рекомендувати Парламенту ухвалити його одразу за основу та в цілому і розраховують, що це може відбутися вже в серпні поточного року.
Більше про співробітництво громад – у секторальній рубриці порталу «Децентралізація».
20 грудня 2024
Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)
Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)
Опис контексту SALAR International завершила свої поточні проєкти в Україні (DSP та PROSTO), які були...
20 грудня 2024
Ветеранська політика в громадах: як це працює та які можливості може використати місцева влада
Ветеранська політика в громадах: як це працює...
Після демобілізації, поранення, повернення додому, ветеранів та ветеранок зустрічають громади. За те, щоби військові...
20 грудня 2024
Набув чинності закон, який дозволяє комунальним підприємствам використовувати гуманітарну допомогу
Набув чинності закон, який дозволяє комунальним...
18 грудня 2024 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до статті 15 Закону України «Про гуманітарну...
20 грудня 2024
Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на бюджети територіальних громад - дослідження
Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на...
Дві третини доходів від ПДФО надходять до бюджетів тих громад, де люди працюють, а не живуть. Якщо змінити цю систему...