Обласна експертна група з підготовки проекту перспективного плану створення на Кіровоградщині освітніх округів розглянула підходи Петрівської районної влади щодо реформування освітньої галузі в регіоні.
Засідання експертної групи провів перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко. Район представляли і голова райдержадміністрації Сергій Завалій, і голова районної ради Тамара Сакара. Перспективний плани створення в Петрівському районі освітніх округів презентував начальник районного відділу освіти Григорій Москалець.
Але іще до початку презентації високу оцінку організації роботи в освітній галузі району дав перший заступник голови ОДА. Сергій Коваленко зазначив, що "освіта в Петрівському районі йде в ногу з часом, і тут процес оптимізації навчальних закладів не сприймається настільки негативно, як в інших регіонах області". З чим це пов’язано стало зрозуміло з інформації Григорія Москальця. Він зазначив, що над створенням освітніх округів районна влада розпочала роботу іще у 2006 році, тоді було затверджено рішення райради про створення в районі 5 освітніх округів. З того часу, за словами головного освітянина Петрівщини, проходила системна робота щодо оптимізації навчальних закладів, в окремих випадках на ліквідацію йшли через реорганізацію, але всі ці кроки вживались, коли було досягнуто підтримки батьків і педколективів.
Що стосується нинішнього перспективного плану створення освітніх округів у Петрівському районі, то наразі він зорієнтований на створення 3 освітніх округів. Григорій Москалець детально прокоментував кожен із них. Найперше він зупинився на Петрівському освітньому окрузі, де буде створено 2 навчально-виховних об'єднання: Петрівське, до складу якого увійдуть навчальні заклади районного центру, школа села Петрівське, Водянська, Богданівська і Зеленська школи; а також Луганське НВО, з опорною Луганською школою і Червонокостянтинівською.
Ганнівський освітній округ з однойменним НВО об'єднає Ганнівську, Іскрівську та Володимирівську школи.
І Новостародубський освітній округ із відповідним навчально-виховним об'єднанням, до складу якого увійдуть опорна Новостародубська школа, а також Балахівська і Чечеліївська.
Сергій Коваленко радив керівництву району працювати над створенням єдиного освітнього округу, який об'єднає 3 територіальні громади, таке рішення цілком вкладається в норми існуючого законодавства. Бо ж якщо іти шляхом створення 3 освітніх округів, такий процес вимагатиме і створення трьох відділів освіти. Зрозуміло, що при єдиному освітньому окрузі і управлінський районний центр буде один. А от уже єдиний освітній округ можна поділяти на навчально-виховні об'єднання, згідно із розробленим планом. Сергій Коваленко також вкотре наголосив, що розпочатий процес змін в освітній галузі не вимагає закриття шкіл, їх реорганізації чи пониження ступеню, і радив керівництву району враховувати і цей факт.
Перспективний план створення освітніх округів у Петрівському районі передбачає вивільнення 9 педпрацівників, із них працевлаштування потребуватимуть 7, і всі вони будуть забезпечені роботою, запевнив Григорій Москалець.
До практичного втілення перспективного плану створення освітніх округів в Петрівському районі планують перейти вже з 1 вересня поточного року.
Поділитися новиною:
08 листопада 2024
21 листопада - тренінг «Окремі питання...
21 листопада о 10.30 розпочнеться тренінг на тему: «Окремі питання благодійної та гуманітарної допомоги, яка...
08 листопада 2024
Оновлення Положення про атестацію педагогічних працівників: основні зміни
Оновлення Положення про атестацію педагогічних...
Міністерство освіти і науки України оновило Положення про атестацію педагогічних працівників, затверджене наказом від...
08 листопада 2024
Шполянська громада підтримує і розвиває своє волонтерське середовище
Шполянська громада підтримує і розвиває своє...
У Шполянській громаді Черкаської області сотні людей долучаються до волонтерської допомоги переселенцям та...
08 листопада 2024
18 листопада - презентація результатів...
18 листопада з 12:30 до 13:30 відбудеться презентація результатів восьмого всеукраїнського соціологічного...