17 червня 2024
Децентралізація
Для ліквідації наслідків підтоплень Нижньовербізька громада отримала обладнання від Програми USAID DOBRE
Для ліквідації наслідків підтоплень Нижньовербізька громада отримала обладнання від Програми USAID DOBRE

Нижньовербізька громада на Івано-Франківщині часто потерпає від природних катаклізмів. Тут у Прут впадають одразу три гірські річки, а тому під час інтенсивних опадів повінь заливає сільські вулиці, будинки, інфраструктуру. Нещодавно сюди прибула допомога від Програми USAID DOBRE – екскаватор-навантажувач, дві потужні мотопомпи та пожежні рукави для ліквідації наслідків підтоплень.


Особливого лиха громаді завдала минулорічна повінь. Тоді загинув місцевий мешканець, було зруйновано чотири мости, підтоплено 130 житлових будинків, будинок культури, амбулаторія та школа мистецтв, пошкоджено десятки кілометрів комунальних доріг та сільськогосподарські угіддя трьох сотень домогосподарств, розмито дамби та берегоукріплення.

Нижньовербізька сільська рада за допомоги Програми USAID DOBRE розробила програму покращення комунальних доріг на 2024-2027 роки, приділивши особливу увагу запобіганню повеней та подоланню їх наслідків. Зокрема, документом передбачено очищення дренажних систем та водопровідних ровів, а також придбання техніки для усунення наслідків підтоплень. Після визначення пріоритетних завдань громада звернулася по допомогу до Програми USAID DOBRE, адже потребувала засобів, які постійно перебуватимуть на балансі громади та виручатимуть в скрутний час.

– Завдяки техніці, яку ми отримали від Програми USAID DOBRE, наша громада зможе покращити стан сільських комунальних доріг, зокрема пошкоджених повінню, – розповідає Нижньовербізький сільський голова Ярослав Мʼякущак. – Також ми тепер маємо змогу проводити своєчасний і якісний ремонт дорожнього покриття, розчищати водовідвідні рови і кювети та невідкладно реагувати на стихійні явища. Все це сприятиме створенню комфортних умов для життя у Нижньовербізькій громаді. Ми вкотре вдячні Програмі USAID DOBRE за співпрацю, яка триває вже сьомий рік, адже протягом цього часу спільними зусиллями нам вдалося вирішити багато проблемних питань.

 

 

Днями від Програми USAID DOBRE в громаду доставили сучасний екскаватор-навантажувач вартістю 2,67 мільйона гривень. Дещо раніше сюди привезли дві потужні мотопомпи та 300 метрів пожежних рукавів для ліквідації підтоплень.

 

 

Уся техніка буде передана місцевому комунальному підприємству «Благоустрій ОТГ», яке проведе поточний ремонт доріг, встановить водостічні труби, розчистить рови тощо для попередження та ліквідації наслідків негоди. Окрім того, нарешті вдасться запланувати відновлення нормального транспортного сполучення між селами громади.

Переглядів: 811
Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Новини на тему: екстрене реагування DOBRE
Читайте також: