20 липня 2024
Децентралізація
Вишивка з українських Карпат: як Усть-Путильська громада створила власну майстерню

Мариничі – маленьке село на висоті 500 метрів над рівнем моря. Туристи приїжджають сюди пройтися вздовж легендарного Черемошу, побачити камінь «Жаба» та старовинну дерев’яну церкву. На свята тут збирається все село, і всі неодмінно у вишиванках! Культуру української вишивки тут бережуть і передають із покоління в покоління.

Тож який проєкт обрала Усть-Путильська громада для посилення місцевого економічного розвитку? Звісно, швейно-вишивальну майстерню.

Програма USAID DOBRE допомогла закупити дороге та якісне обладнання. Оскільки бюджет громади обмежений, жителі згуртувалися та взяли всі ремонтні роботи на себе. Тепер людям не потрібно їхати далеко, щоб зробити ремонт одягу. До того ж це відкриває багато можливостей громаді: вишиті сувеніри для туристів, нашивки для пожежників та й просто можливість самим пошити штори для будинку культури чи поремонтувати свій одяг.

Як громаді вдалося створити майстерню та як вона працює зараз - дивіться у відеоролику.

 

 

Відео створено в партнерстві з ШоТам на замовлення Українського кризовогомедіа-центр у межах Програми USAID DOBRE. Серія відео розповідає про те, як громадам заробляти та максимально використовувати всі можливості.

Дивіться також:

Як сир впливав на світ та як його виготовляє сироварня у Глибоцькій громаді на Буковині

Дмитрівська громада на Кіровоградщині робить хліб зі смаком дитинства

Переглядів: 2219
Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Новини на тему: міжнародна підтримка
Читайте також: