З 22 об’єднаних територіальних громад Хмельниччини у 17 функціонують пожежно-рятувальні підрозділи. П’ять громад їх поки що не мають.
«У створених громадах наразі функції щодо гасіння пожеж виконують ті підрозділи ДСНС, які розташовані на відповідних територіях, здебільшого у районних центрах. На території п’яти громад поки що немає пожежної охорони, до прикладу, Лісогринівецьку обслуговують підрозділи з Хмельницького», - розповідає начальник відділу організації заходів цивільного захисту ГУ ДСНС України у Хмельницькій області Андрій Савчук.
За його словами, не мають пожежно-рятувальних підрозділів Розсошанська, Китайгородська, Колибаївська, Лісогринівецька, Понінківська об’єднані територіальні громади. Рішення щодо створення там формувань пожежної охорони уже прийняті у 3-х громадах, ще по 2-х сесії пройдуть до кінця місяця.
Громадами у співпраці із надзвичайниками розроблено інвестиційні проекти в рамках підтримки добровільно об’єднаних територіальних громад, що можуть фінансуватись за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку.
«Для одного пожежного підрозділу потрібно мінімум 700 тисяч гривень для придбання техніки та обладнання. Це забезпечення автомобілем, обладнання та одяг для 11 працівників підрозділу, - пояснює Андрій Савчук. – Якщо стосовно цих проектів Мінрегіон прийме позитивне рішення, орієнтовно в другій половині року кошти надійдуть. Однак умова – співфінансування: громада має виділити 10 відсотків від суми і крім того надалі утримувати підрозділ».
Як зауважив Андрій Савчук, на сьогодні у громадах є 11 державних і 28 підрозділів місцевої пожежної охорони. Враховуючи стан доріг, віддаленість від населених пунктів, для виконання завдань потрібно ще близько 20. У Європі 80 % пожежників – на добровільних засадах, у нас же функції добровільної пожежної охорони виконують підрозділи на великих підприємствах, а в громадах їх досі немає.
Поділитися новиною:
12 листопада 2024
Інституційний розвиток, підтримка громад,...
11 листопада Швейцарсько-український проєкт «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD та Агенція...
12 листопада 2024
Ідеї, що зміцнюють місцеву економіку. Що таке креативні хаби, і як вони вдихають життя в громади
Ідеї, що зміцнюють місцеву економіку. Що таке...
Сьогодні економічний успіх громади визначається не лише кількістю вироблених товарів, а й здатністю генерувати нові...
12 листопада 2024
Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує комунікації з Агенціями регіонального розвитку
Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує...
Міністерство розвитку громад та територій України налагоджує комунікації з агенціями регіонального розвитку...
12 листопада 2024
Як громадам ставати регіональними полюсами зростання
Як громадам ставати регіональними полюсами...
Автори: Ярослав Жидик, асоційований партнер консалтингової компанії СІВІТТА Мирослав Кошелюк, експерт з місцевого...