20 липня 2024
Децентралізація
Знання на мільйони: понад 400 громад пройшло тренінг про земельні торги (+відео)
Знання на мільйони: понад 400 громад пройшло тренінг про земельні торги (+відео)

Наприкінці січня 2024 року посадовці з 407 територіальних громад (30% громад України) пройшли онлайн тренінг “Земельні торги: продаж та оренда земель комунальної власності”, яку провів Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» спільно з Держгеокадастром України, АТ «Прозорро.Продажі» та «E-Tender» за підтримки Волинського центру професійної підготовки кадрів.


Представники цих професійних спільнот та експерти Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» розповіли про правові особливості організації і проведення торгів; порадили,  як публікувати інформацію про лоти в системі електронних аукціонів Прозорро; проаналізували судову практику з оскарження результатів аукціонів та надали поради, як варто захищати інтереси своєї громади. А також навели приклади ефективних практик громад-партнерок Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

Дивіться повне відео тренінгу за посиланням.

Керівниця земельного відділу Бродівської міської ради Наталія Кучеренко сказала:

“Ми активно використовували можливість земельних торгів у 2023 році — і вже маємо хороші результати: провели 11 успішних аукціонів щодо 4 земельних ділянок і отримали дохід до бюджету у 11,64 мільйона гривень. А цей тренінг дав нам ще більше нових корисних знань, тож ми плануємо посилювати свою активність в цьому напрямку та покращувати якість інвестиційних пропозицій”.

Завдяки продажу земельних ділянок та прав на них через систему “Прозорро.Продажі” будь-хто може взяти участь в аукціоні на рівних,  а громади — отримувати максимально можливі надходження від активів у бюджет. Це підвищує інституційну спроможність та відкритість громад, адже процес відбувається прозоро і зрозуміло.

У тренінгу взяли участь громади з 11 областей-партнерок Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»  —  Львівської, Волинської,  Закарпатської, Житомирської, Рівненської,  Одеської,  Полтавської,  Харківської, Миколаївської, Чернігівської, Сумської — та дружньої Хмельницької.

Якщо вашій громаді потрібна фахова консультація щодо земельних торгів, пишіть експертам Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» за адресою: roman_romanko@hoverla.com

Переглядів: 1117
Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Новини на тему: земля
Читайте також: