Хмельниччина поділилася досвідом із колегами з громад Волині та Тернопільщини

Представники громад цих двох областей упродовж трьох днів вивчали на Хмельниччині розвиткові практики та проєкти. Візит з обміну досвідом «Побудова довіри як ефективний інструмент розвитку громади» організувала Програма «U-LEAD з Європою».


Голови та заступники голів громад з Волинської й Тернопільської областей упродовж трьох днів вивчали на Хмельниччині розвиткові практики та проєкти. Візит з обміну досвідом «Побудова довіри як ефективний інструмент розвитку громади» організувала Програма «U-LEAD з Європою».

Перший день гості розпочали зі знайомства з Красилівською міською радою, яка є яскравим прикладом якісно нової комунікації з мешканцями для підвищення рівня довіри до влади.

Практика регулярного спілкування голови громади з мешканцями в соцмережах відіграла вирішальну роль у згуртуванні громади на початку повномасштабного вторгнення. Також тут нині активно залучають до розвитку ресурси державних та міжнародних програм. Зокрема, учасники візиту відвідали Спортивно-реабілітаційний центр міста Красилів, збудований із залученням коштів Державного фонду регіонального розвитку, державного та місцевого фінансування.

У Староушицькій громаді вивчали практику співпраці між владою, бізнесом та громадським сектором у сфері туризму та крафтового виробництва. Тут пропонують крафтові продукти в комплексі із чудовою природою, оздоровленням та нестандартним розміщенням. Гості відвідали «Крафтову трав’ярню Миколи Прудивуса», «Дім мандрівника» та арт-простір Бакота Хаб від фестивалю «Respublica» — колишню школу, перетворену на багатофункціональну резиденцію та хостел. Завітали й до Національного природного парку «Подільські Товтри», туристичного інформаційного центру Староушицької селищної ради і звісно ж зробили світлини на оглядовому майданчику Бакотської затоки.

Теофіпольська громада поділилася досвідом розвиткових проєктів із залученням молоді та бізнесу. Місцевий БібліоХаб є простором для ідей та налагодження зав’язків, місцем народження проєктів і стартапів, які активно підтримує комунальна установа «Агенція місцевого розвитку». Гості також відвідали Хаб розвитку овочівництва та ознайомилися з роботою біогазової установки ПАТ «Теофіпольський цукровий завод», що є результатом успішного партнерства ОМС із бізнесом.

“Кожна з громад напрацьовує свої інструменти розвитку. У Красилівській це відлагоджена комунікація всередині ОМС, вони активно дослухаються до мешканців і постійний шукають ресурси. У Староушицькій – співпраця з бізнесом та об’єднання проєктів навколо розвитку туризму. А особливістю проєктів Теофіпольської громади є їхня взаємодоповнюваність та інтегрованість. Один проєкт перетікає в другий і посилює третій. До прикладу, у планах громади поєднати молочний кооператив із фруктово-овочевим та виробляти йогурти”, - підсумував триденний обмін досвідом керівник Хмельницького регіонального офісу U-LEAD Дмитро Василенко.

Учасники візиту відзначили цікаві практичні кейси Хмельницьких громад, що не лише надихають, а й мотивують діяти. Представниця Волині, в.о. голови та секретар Дубечненської громади Ірина Мазуренко назвала корисним досвід Староушицької громади в туристичній сфері:

“Що важливо — нам вдалося побувати в різних за статусом громадах: сільській, селищній та міській. У кожної з них спільні проблеми та болючі питання, а такі поїздки дають поділитися досвідом та одержати певні підказки для їх вирішення. У громадах Хмельниччини кожен учасник візиту знайшов щось нове та цікаве для себе. Ми побачили їхнє комунальне майно, виробництво, підхід до проєктного менеджменту, залучення громадськості, розвиток туристичної галузі. Вдалося ознайомитися з багатьма практичним та надихаючими кейсами у сфері благоустрою, культури, співпраці з бізнесом чи комунікації з громадськістю. Вразили практики роботи з молоддю та розвитку туризму. Такі поїздки дають багато вражень та емоцій, а також зближують представників громад і допомагають налагоджувати між ними якісну комунікацію для подальшого обміну досвідом”, – ділиться вона.

А представниця секретар Підволочиської територіальної громади Тернопільської області Мар’яна Кузьмін наголосила на можливостях порівнювати кейси приймаючих громад з власними практиками:

"Поїздка на Хмельниччину у мене залишила яскраві враження та хороший здобутий досвід. Такі візити дають змогу побачити та краще оцінити слабкі чи сильні сторони своєї громади, порівнюючи її з іншими. Ми побачили командний підхід до виконання різних завдань. Багато із цього хочеться втілити у своїй громаді, оскільки вдалося одержати поради та наочно побачити вже втілені проєкти. У мене є бачення подальшого розвитку нашої громади, є напрям, яким ми з командою хочемо рухатися. Приємно, що завдяки U-LEAD ми можемо обмінюватися досвідом із колегами та здобувати нові ідеї для розвитку".

16.10.2023 - 16:17 | Переглядів: 1296
Хмельниччина поділилася досвідом із колегами з громад Волині та Тернопільщини

Приєднані зображення:

Теги:

обмін досвідом

Область:

Хмельницька область

Джерело:

Програма «U-LEAD з Європою»

Читайте також:

21 листопада 2024

Громади Хмельниччини долучилися до обговорення реформи старшої школи

Громади Хмельниччини долучилися до обговорення...

15 листопада в Хмельницькому відбулося громадське обговорення впровадження реформи профільної середньої освіти. Захід...

21 листопада 2024

Програма Polaris провела інформаційну сесію для громад Житомирщини

Програма Polaris провела інформаційну сесію для...

20 листопада у Житомирі відбулася інформаційна сесія Програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в...

21 листопада 2024

Стратегія безбар’єрності: експерт розповів про цифрову доступність

Стратегія безбар’єрності: експерт розповів про...

Цифрова безбарʼєрність – один із шести ключових напрямків розвитку, визначених у Національній стратегії зі створення...

20 листопада 2024

Конгрес мерів у Парижі: народжується щонайменше 7 нових партнерств

Конгрес мерів у Парижі: народжується щонайменше...

Тільки уявіть масштаб Конгресу мерів у Парижі для лідерів місцевого самоврядування: 1200 французьких мерів відвідують...