14 квітня 2025
Децентралізація
15 молодих лідерів громад переймали досвід Львова — Молодіжної столиці Європи 2025
15 молодих лідерів громад переймали досвід Львова — Молодіжної столиці Європи 2025

Під час відкриття Львова як Молодіжної столиці Європи 2025 до міста приїхали ті, хто вже сьогодні формує майбутнє своїх громад. 15 молодих фахівців та фахівчинь, які працюють в муніципалітетах у різних куточках України, взяли участь у «Резиденції Ідей з євроінтеграції» від Cities4Cities за підтримки шведсько-української програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні».


Упродовж трьох днів учасники знайомилися з досвідом Львова як міста, що активно працює з європейськими партнерами, відвідували реалізовані проєкти, спілкувалися з командами, які втілюють ці ініціативи. У Оперному театрі  молоді лідери почули від представників європейських інституцій про конкретні інструменти підтримки України та можливості для молоді в межах програм ЄС.

«Ми розширили Європейський корпус солідарності, що дозволяє молодим українцям брати участь у волонтерських та соціальних проєктах, які допомагають відновлювати громади та зміцнювати європейські зв’язки. Завдяки ініціативам, таким як Horizon Europe та Creative Europe, ЄС сприяє співпраці у сфері науки, культури та інновацій. Ці програми є ключовими для інтеграції України до європейської спільноти, забезпечуючи справжні зв’язки між людьми, ідеями та прагненнями», — Нела Ріль, голова Комітету Європарламенту з питань культури та освіти.

 

 

«Як єврокомісар, я ініціював серію молодіжних діалогів із єврокомісарами щодо спорту, культури, інклюзії та безпеки. Опитування Euromarathon показали, що мир і глобальна безпека є головними питаннями для молоді Європи. 30% молодих людей вважають конфлікти, нестабільність і ерозію демократії найбільшими загрозами для майбутнього», — Гленн Мікаллеф, Європейський комісар з питань молоді, культури та спорту.

 

 

Також Єврокомісар додав:

«Ще одним важливим інструментом є програма Erasmus+, яка підтримує молодіжні проєкти, зокрема й в Україні. Наприклад, програма PACT допомагає молодіжним працівникам працювати з ментальним здоров’ям, використовуючи методи психологічної допомоги та арттерапії. Це дає змогу молоді справлятися з травмами війни та адаптуватися до нових реалій.

Спільно ми створюємо для української молоді можливості та надію. Титул Європейської столиці молоді для Львова – це символ того, що молодь є ключем до майбутнього України та Європи».

 

 

Резиденції Ідей від Cities4Cities - серія регулярних професійних зібрань фахівців та фахівчинь українських громад у Львові з метою обміну досвідом та поширення кращих практик місцевого розвитку щодо актуальних викликів місцевого самоврядування за підтримки Програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні», яку реалізовує SALAR International.

Фото: Львівська міська рада


Cities4Cities | United4Ukraine — партнерські ініціативи, які об’єднали зусилля у вересні 2022. Cities4Cities було засновано німецьким містом Зіндельфінген під патронатом Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи. United4Ukraine започаткували SALAR International та місто Львів за підтримки Шведської агенції з міжнародної співпраці та розвитку (Sida). З 2024 року Cities4Cities | United4Ukraine є частиною флагманської програми Швеції для України Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні».

Переглядів: 175
Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Новини на тему: молодь
Читайте також: