
Під час відкриття Львова як Молодіжної столиці Європи 2025 до міста приїхали ті, хто вже сьогодні формує майбутнє своїх громад. 15 молодих фахівців та фахівчинь, які працюють в муніципалітетах у різних куточках України, взяли участь у «Резиденції Ідей з євроінтеграції» від Cities4Cities за підтримки шведсько-української програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні».
Упродовж трьох днів учасники знайомилися з досвідом Львова як міста, що активно працює з європейськими партнерами, відвідували реалізовані проєкти, спілкувалися з командами, які втілюють ці ініціативи. У Оперному театрі молоді лідери почули від представників європейських інституцій про конкретні інструменти підтримки України та можливості для молоді в межах програм ЄС.
«Ми розширили Європейський корпус солідарності, що дозволяє молодим українцям брати участь у волонтерських та соціальних проєктах, які допомагають відновлювати громади та зміцнювати європейські зв’язки. Завдяки ініціативам, таким як Horizon Europe та Creative Europe, ЄС сприяє співпраці у сфері науки, культури та інновацій. Ці програми є ключовими для інтеграції України до європейської спільноти, забезпечуючи справжні зв’язки між людьми, ідеями та прагненнями», — Нела Ріль, голова Комітету Європарламенту з питань культури та освіти.
«Як єврокомісар, я ініціював серію молодіжних діалогів із єврокомісарами щодо спорту, культури, інклюзії та безпеки. Опитування Euromarathon показали, що мир і глобальна безпека є головними питаннями для молоді Європи. 30% молодих людей вважають конфлікти, нестабільність і ерозію демократії найбільшими загрозами для майбутнього», — Гленн Мікаллеф, Європейський комісар з питань молоді, культури та спорту.
Також Єврокомісар додав:
«Ще одним важливим інструментом є програма Erasmus+, яка підтримує молодіжні проєкти, зокрема й в Україні. Наприклад, програма PACT допомагає молодіжним працівникам працювати з ментальним здоров’ям, використовуючи методи психологічної допомоги та арттерапії. Це дає змогу молоді справлятися з травмами війни та адаптуватися до нових реалій.
Спільно ми створюємо для української молоді можливості та надію. Титул Європейської столиці молоді для Львова – це символ того, що молодь є ключем до майбутнього України та Європи».
Резиденції Ідей від Cities4Cities - серія регулярних професійних зібрань фахівців та фахівчинь українських громад у Львові з метою обміну досвідом та поширення кращих практик місцевого розвитку щодо актуальних викликів місцевого самоврядування за підтримки Програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні», яку реалізовує SALAR International.
Фото: Львівська міська рада
Cities4Cities | United4Ukraine — партнерські ініціативи, які об’єднали зусилля у вересні 2022. Cities4Cities було засновано німецьким містом Зіндельфінген під патронатом Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи. United4Ukraine започаткували SALAR International та місто Львів за підтримки Шведської агенції з міжнародної співпраці та розвитку (Sida). З 2024 року Cities4Cities | United4Ukraine є частиною флагманської програми Швеції для України Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні».



