У Верховній Раді України зареєстровані два законопроєкти, які дозволяють органам місцевого самоврядування надавати фінансову та матеріальну підтримку сектору безпеки і оборони у період дії воєнного стану.
Про це повідомив один з авторів законопроектів, народний депутат України, член парламентського Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Дмитро Микиша.
За його словами, законодавча ініціатива надійшла безпосередньо від органів місцевого самоврядування, адже вже зараз частина з них хоче закуповувати і передавати захисникам та захисницям все необхідне, але справедливо побоюється це робити, інша частина вже допомагає армії, але також не в захваті від перспективи можливих проблем із аудиторською та податковою.
«Саме тому додали в перехідні положення, що ця норма діє на всі закупівлі для сектору безпеки і оборони, що здійснили ОМС починаючи з 24.02.2022 року», - зазначив Дмитро Микиша.
Важливо також, що для реалізації цих норм та оперативних дій місцевого самоврядування з виділення коштів для ЗСУ, народні депутати планують повернути норму про можливість проведення засідань місцевих рад онлайн. Ця норма діяла під час карантину і була відмінена разом із Постановою Кабміну про скасування карантину в Україні наприкінці червня.
«Зараз ми пропонуємо дозволити збиратися дистанційно на період дії воєнного стану та 30 днів після його завершення чи скасування», - сказав народний депутат.
Із законопроектами можна ознайомитися за посиланнями:
Теги:
законодавче забезпечення бюджет війна
Джерело:
Пресцентр ініціативи "Децентралізація"
22 листопада 2024
Окремі питання обмеження доступу до публічної інформації в ОМС в умовах воєнного стану
Окремі питання обмеження доступу до публічної...
Програма USAID DOBRE підготувала відеороз’яснення на тему: «Окремі питання обмеження доступу до публічної інформації...
22 листопада 2024
Конкурс «Громада на всі 100»: став відомий список фіналістів
Конкурс «Громада на всі 100»: став відомий...
Завершився другий етап конкурсу «Громада на всі 100», під час якого серед 261 громади обрали 40 учасників, що...
22 листопада 2024
Розмежування повноважень органів місцевого...
18 листопада у Бучі відбувся круглий стіл щодо розподілу повноважень органів місцевого самоврядування та органів...
21 листопада 2024
Громади Хмельниччини долучилися до обговорення реформи старшої школи
Громади Хмельниччини долучилися до обговорення...
15 листопада в Хмельницькому відбулося громадське обговорення впровадження реформи профільної середньої освіти. Захід...