22 липня 2024
Децентралізація
Кропивницький та Крефельд готуються підписати Договір про партнерство
Кропивницький та Крефельд готуються підписати Договір про партнерство

Проєкт Договору про партнерство з містом Крефельд (Німеччина) затвердила Кропивницька міська рада на засіданні 4 травня. Невдовзі Сторони підпишуть документ.

Про це повідомляє офіційний сайт Кропивницької міської ради.

«Із отриманням Україною 23 червня 2022 року статусу кандидата на членство в Європейському Союзі, досвід функціонування місцевого самоврядування в країнах-членах ЄС є дуже корисним для українських громад. Партнерські відносини можуть розвинути економічні, наукові, соціально-культурні зв’язки, туризм та інші напрямки життєдіяльності громади. Крім того, в умовах сьогодення, міста-партнери можуть надавати гуманітарну допомогу для підтримки внутрішньо переміщених осіб, фінансовий ресурс для післявоєнної відбудови громад», - сказав під час сесійного засідання секретар міської ради Олег Колюка.

Повідомляється, що за сприяння проєкту "Муніципальні партнерства з Україною", який реалізується за безпосереднім дорученням Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини з метою підтримки дружніх та партнерських взаємин між територіальними громадами Німеччини та України, 22 березня 2023 року відбулася онлайн-зустріч керівництва міської ради з керівництвом міста Крефельд, під час якої досягнуто домовленості про встановлення партнерських відносин між громадами.

 «У рамках своїх повноважень і можливостей обидві громади докладатимуть зусилля задля розбудови взаємних відносин у гуманітарній, культурній, науковій, економічній, туристичній і спортивній сферах», - йдеться у проєкті Договору.

Попередньо плануються, що Сторони проводитимуть: взаємний обмін делегаціями від громад, організацій і громадських об’єднань; учнівські обміни; культурний обмін (виставки, хореографічні виступи, театр, музика та ін.);  туристичні заходи, спортивні змагання; співробітництво між бібліотеками і музеями; співробітництво у сфері економічного і розвитку інфраструктури та інші заходи.


Нагадаємо, 19-20 квітня в Україні за організації Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України пройшов Міжнародний саміт міст та регіонів, одним із завдань якого стала консолідація міжнародної спільноти місцевих та регіональних влад в підтримці України. Тільки в рамках Саміту було підписано 11 різних документів щодо міжнародного міжмуніципального та міжрегіонального співробітництва. Також в ході Міжнародного саміту міст та регіонів представники місцевого самоврядування України та близько трьох десятків країн світу, а також найвищі посадові особи України в присутності високих представників Конгресу місцевих та регіональних влад, Ради Європи, Європейського комітету регіонів задекларували готовність спільними зусиллями допомагати в розбудові мирного, демократичного та заможного майбутнього, сприяти становленню всеосяжного справедливого та сталого миру в Україні для забезпечення міжнародної безпеки й стабільності всього світу.

Переглядів: 1585
Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Новини на тему: партнерство
Читайте також: