Міжнародний саміт міст і регіонів об’єднав муніципалітети з понад 50 країн світу

 

Муніципалітети світу об’єднують зусилля у підтримці українських громад і регіонів на шляху відбудови територій, реінтеграції деокупованих громад, а також – на шляху євроінтеграції України.

Саме це стало основним посилом учасників Міжнародного саміту міст і регіонів, який пройшов в Україні за участі офлайн та онлайн понад 250 представників муніципалітетів з понад 50 країн світу. В Саміті взяли участь також голови українських громад, представники асоціацій органів місцевого самоврядування, очільники областей і районів, народні депутати України, представники центральних органів виконавчої влади, міжнародних проектів технічної допомоги.

Захід організував Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України спільно з Міністерством закордонних справ України.

Збігнєв Войцеховський, віце-маршалок Люблінського воєводства (Польща), повідомив, що з початком широкомасштабного збройного вторгнення рф на територію України, воєводство всебічно допомагає українським громадам та біженцям з України.

«Люблінське воєводство є найбільш активним у наданні допомоги Україні. Ми відправили вантажів на 600 млн злотих і продовжуємо допомагати.  Люблінське воєводство налагодило партнерства з Одеською, Рівненською, Тернопільською, Луганською, Львівською, Волинською областями. Зараз будемо підписувати угоди із Закарпатською і Хмельницькою областями. Наше воєводство готове надати допомогу у розробці стратегій відбудови України з урахуванням українських традицій і технологічного прогресу. Міста і села мають бути зручними і комфортними для мешканців України», - сказав Збігнєв Войцеховський.

Александра Дулькевич, голова Робочої групи з питань України Комітету регіонів ЄС, президент м. Гданськ (Польща), наголосила, що представники муніципалітетів зібралися в Україні саме для об’єднання зусиль і налагодження партнерства, щоб допомоги громадам.

«Ми тут, щоб допомогти Україні, містам і регіонам відкрити ворота в ЄС. Це наш обов’язок. Як це зробити? Звісно, через розвиток мережі міст-побратимів, через допомогу один одному. Місто-партнер Гданська – Маріуполь. І в період Другої світової війни Гданськ було повністю зруйновано головним чином росіянами. Але згодом ми повністю відбудували місто. Тож разом зможемо відбудувати і Маріуполь», - сказала Александра Дулькевич.

Якоб Бундсґорд, мер міста Орхус, віце-голова Національної асоціації муніципалітетів Данії:

«Коли росія напала на Україну, вона недооцінила силу українського духу, стійкість і бажання відстоювати свободу. Це так само і наша боротьба. Тому ми підтримуємо вас і будемо підтримувати до тих пір, поки ви не переможете в цій війні. Наш уряд підтримує Збройні Сили України, а ми підтримуємо міста гуманітарною допомогою. Кожне місто у Данії робить усе, щоб докластися до відбудови і реінтеграції деокупованих територій. Ми хочемо робити конкретні кроки, надаючи обладнання з наших міст українським громадам, надаючи експертні знання, допомагаючи у розвитку сфери послуг. Минулого місяця в Данії створено український фонд, щоб нація Данії могла взяти на себе відповідальність за відбудову Миколаєва. Але ми хочемо розшири нашу співпрацю з Україною».

Крістоф Руйон, президент політичної групи Party of European Socialists в Комітеті регіонів ЄС, мер м.Кулен (Франція) в ході Саміту підтримав партнерство Кулена з Вакулівською громадою Дніпропетровської області.

«Агресія росії проти України – агресія проти всіх основ ЄС. На жаль, неможливо відбудувати душі людей, які загинули, душу народу, знищені пейзажі. Наша мета – провадити політику консолідації України і супроводжувати вас на шляху до ЄС. Наша мета – зробити так, щоб економіка України зближувалася з європейською. Громади Франції також розмірковують над  партнерством з українськими громадами.  Думаю, всі міста Франції зможуть зробити щось, щоб відбудувати Україну», - сказав Крістоф Руйон.

Павел Бранда, представник політичної групи European Conservatives and Reformists в Комітеті регіонів ЄС, заступник мера м.Радло (Чехія), сказав:

«Вчора весь день ми провели в Бучі, Бородянці, Макарові, Ірпені. Ми бачили, що росія зробила з цими громадами. Ми також бачили, що громади активно відновлюються. Ми усвідомлюємо масштаби збитків, потреб і розуміємо, що наші бюджети обмежені. Наша роль може полягати у систематичній технічній підтримці і передачі досвіду під час руху України до ЄС. Ми готові поділитися досвідом, щоб відбудова громад проводилася з урахуванням правил і стандартів ЄС. Україна виграє цю війну. Зруйновані міста і села будуть відновлені і до них повернуться люди. Ми готові пройти цей шлях разом».

Теги:

міжнародна підтримка Конгрес місцевих та регіональних влад

Джерело:

Читайте також:

21 січня 2025

У Черкасах обговорили реформу старшої школи: створення мережі академічних ліцеїв

У Черкасах обговорили реформу старшої школи:...

17 січня в Черкасах відбулося громадське обговорення реформи старшої школи. У заході взяли участь представники...

21 січня 2025

Молодь з прифронтових територій та малих міст і сіл отримає гранти до $1500 на розвиток бізнесу: які умови

Молодь з прифронтових територій та малих міст і...

Громадська організація uBoost, за підтримки фонду Razom, запускає безкоштовну освітню програму «Створюй тут!» для...

21 січня 2025

Фундаментальні цінності ЄС та інтеграція України до ЄС

Фундаментальні цінності ЄС та інтеграція...

Вступ до Європейського Союзу — це глобальна ціль, яка передбачає дуже довгий звивистий шлях. Євроінтеграцію можна...

21 січня 2025

24 січня - П’ятниця із Cities4Cites: Як підготуватися до візиту міжнародних партнерів?

24 січня - П’ятниця із Cities4Cites: Як...

Хочете прийняти міжнародного партнера у громаду, але не знаєте, з чого почати? Запрошення, яке не проігнорують, візит...