Щоб остаточно розділити повноваження між місцевими громадами та центральною владою, потрібно внести зміни до понад 100 законів

Геннадій ЗубкоБюджетний кодекс вдосконалюватимуть відповідно до прийнятої Концепції реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Про це в інтерв’ю «Дзеркалу тижня. Україна» сказав Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко.

«Ми ухвалювали бюджет на основі нової законодавчої бази — нового Податкового і Бюджетного кодексів. Ідеться про децентралізацію фінансів та нові повноваження місцевих рад. Прийнята схема ляже і в основу бюджетів обласного та місцевого рівнів. Безумовно, питання пророблене не до кінця. Бюджетний кодекс треба вдосконалювати відповідно до прийнятої Концепції реформи. У результаті, ми повинні прийти до точки, коли 60% усіх податків залишаться в регіонах. І це абсолютний переворот системи державного управління, де понад 70% коштів збиралися «нагору» й потім розподілялися між областями в рамках державних програм», - сказав Геннадій Зубко.  

Він також наголосив на необхідності оперативно прийняти відправлений на друге читання закон про добровільне об'єднання територіальних громад і закон, який передбачає децентралізацію повноважень держархбудконтролю. Геннадій Зубко підкреслив важливість питання чіткого розмежування сфери відповідальності громад та міністерств освіти, охорони здоров'я і соціальної політики.   

«Щоб остаточно розділити повноваження між місцевими громадами та центральною владою, потрібно в рамках реформи внести зміни до понад 100 законів. Однак зробити цей крок і передати повноваження від державних адміністрацій обласним та районним радам, які отримають можливість створювати виконкоми і здійснювати виконавчу владу, можливо тільки після зміни Конституції», - йдеться в інтерв’ю Віце-прем’єр-міністра.

Він нагадав, що Президент України ініціює створення найближчим часом Конституційної ради в трикутнику Адміністрація Президента України — Кабінет Міністрів України — Верховна Рада України. І в рамках ради спільно з асоціаціями міст і місцевих рад буде розглянуто всі деталі та нюанси майбутньої конституційної реформи.

«Тільки давши поштовх регіонам, ми зможемо вийти з внутрішньої економічної і політичної кризи. Усе взаємозалежне. Багато процесів у тій же системі ЖКГ, ті ж програми енергоефективності — встановлення лічильників тощо простіше й вигідніше запускати знизу. Згори ми вже 23 роки намагалися — не вийшло. А сьогодні це вже питання збереження державності. Але для цього громадам потрібні повноваження і фінанси», - сказав Геннадій Зубко.

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

19 листопада 2024

Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування

Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...

19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....

19 листопада 2024

В’ячеслав Негода про соцдослідження децентралізації: «Громади готові до подальших змін — реформа має дати їм інструменти»

В’ячеслав Негода про соцдослідження...

  «77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...

19 листопада 2024

Підтримка населенням децентралізації залишається на рівні 77% – дані всеукраїнського соціологічного дослідження

Підтримка населенням децентралізації...

Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади (децентралізація) має стабільно високий рівень...

19 листопада 2024