28 квітня 2025
Децентралізація

Хмельницький та Шеффілд стали порідненими містами

 

Українське місто Хмельницький поріднилося з англійським Шеффілдом. Угоду про побратимство міста підписали в ході візиту Хмельницького міського голови Олександра Симчишина до Великобританії.


«Підписав Угоду про побратимство із містом Шеффілд. Одне із найбільших міст Англії з населенням понад 500 тисяч осіб. Угода передбачає постійне співробітництво у низці галузей. До слова, угоду ставили на голосування у міській раді. Підтримали одностайно. У Шеффілді мали також низку зустрічей із бізнесом, депутатами парламенту Британії, членами оборонного комітету, керівництвом торгово-промислової палати. Домовилися про спільні виставки, онлайн-форум для бізнесу, реабілітацію наших поранених військових. Також у Шеффілді разом із місцевою владою та депутатами зустрілися з українцями, які змушені були тікати від війни із різних міст України. Тут велика громада, домовилися про співпрацю у низці проектів», - написав Олександр Симчишин у соцмережі.

Хмельницький міський голова провів також зустріч з мером Манчестера, на які обговорили питання співпраці і підтримки на рівні двох муніципалітетів, та питання допомоги українцям, які тимчасово проживають у Манчестері.

 

 

Нагадаємо, в березні Міністерство розвитку громад та територій України ініціювало Міжнародний марафон місцевого самоврядування, спрямований на привернення уваги муніципалітетів світу до трагедії українських громад та активізації процесу налагодження побратимських відносин.

16 грудня Мінрегіон презентував інструменти для громад, які допоможуть налагоджувати партнерство із зарубіжними муніципалітетами - «Методичні рекомендації щодо міжнародного муніципального партнерства», створеного у співпраці Мінрегіону та Програми Ради Європи «Децентралізація та реформа публічної адміністрації в Україні», та електронної платформи «Партнерство задля відновлення та розвитку», розробленої спільно зі швейцарсько-українським проектом «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» DECIDE та Програмою «U-LEAD з Європою».

Громадам варто також звернути увагу, що на електронній платформі можна заповнити заявку щодо бажаної співпраці з конкретним зарубіжним муніципалітетом, натиснувши кнопку «Співпрацювати».

Теги:

партнерство міжнародна підтримка історії війни

Область:

Хмельницька область

Громади:

Хмельницька територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

27 квітня 2025

Міжнародне партнерство територіальних громад України: дані моніторингу Мінрозвитку

Міжнародне партнерство територіальних громад...

За даними Міністерства розвитку громад та територій України, станом на 1 квітня 2025 року українські територіальні...

25 квітня 2025

Стратегічне планування в умовах війни: нові виклики - нові зміни

Стратегічне планування в умовах війни: нові...

В умовах повномасштабної війни стратегічне планування набуло нового змісту. За останні більш ніж три роки сотні...

25 квітня 2025

Запобігання та протидія домашньому насильству: Програма Polaris оголосила нові громади-партнерки

Запобігання та протидія домашньому насильству:...

Шведсько-українська Програма Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» оголосила результати...

25 квітня 2025

В Парламенті зареєстрували ще один законопроєкт про реформування місцевих держадміністрацій

В Парламенті зареєстрували ще один законопроєкт...

22 квітня 2025 року в Парламенті був зареєстрований депутатський законопроєкт про внесення змін до Закону України...