Міжнародне муніципальне партнерство: у Мінрегіоні презентували корисні інструменти для громад

 

16 грудня відбулася онлайн-презентація посібника «Методичні рекомендації щодо міжнародного муніципального партнерства», створеного у співпраці Мінрегіону та Програми Ради Європи «Децентралізація та реформа публічної адміністрації в Україні», та електронної платформи «Партнерство задля відновлення та розвитку», розробленої спільно зі швейцарсько-українським проектом «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» DECIDE та Програмою «U-LEAD з Європою».


Передбачається, що посібник та електронна платформа стануть допоміжними інструментами для органів місцевого самоврядування у налагодженні партнерств з зарубіжними муніципалітетами.

«До повномасштабної війни ми небагато уваги приділяли темі партнерства українських громад з муніципалітетами інших країн. Така співпраця була радше формальною. Але цього року міжнародне міжмуніципальне партнерство набуло зовсім іншого значення. Міста-побратими відправили українським громадам тони гуманітарної допомоги, багато комунальної техніки на заміну знищеної ворогом, прихистили в себе українців, які змушені були виїхати з країни. Ми вдячні за цю підтримку і вважаємо, що кожна громада в Україні повинна мати надійних партнерів за кордоном, здатних підтримати та поділитися досвідом. Тому, звичайно, ми вирішили допомогти громадам встановлювати партнерські відносини з муніципалітетами різних країн світу», - сказав заступник Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода..

 

 

Власне, на цій ідеї базувався міжнародний марафон «Єднання місцевого самоврядування світу задля благополуччя людей і миру», який відбувся в березні-квітні цього року за ініціативи Мірнрегіону і підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація та реформа публічної адміністрації в Україні». В його заходах взяло участь більше 1000 представників муніципалітетів, асоціацій ОМС, інших організацій загалом з 35 країн.

«Спілкуючись з представниками українських громад, а також з їхніми закордонними колегами, ми зрозуміли, що є питання, на які потрібно дати відповідь, щоб ця взаємодія розвивалась ефективніше. Ми дійшли висновку, що є різні ініціативи стосовно партнерства, але багато громад не знають, як і з чиєю допомогою шукати партнерів. Крім того, виникає багато практичних і юридичних питань в процесі започаткування та реалізації співпраці. Також відсутня актуальна і зведена інформація, хто з громад вже має партнерів, в яких країнах. Тому ми вирішили створити платформу і методичні рекомендації, котрі б допомогли громадам, які шукають, створюють і розвивають міжнародні міжмуніципальні партнерства, і всім тим, хто долучений до цих процесів», - розповів В’ячеслав Негода.

За словами заступника Міністра, Міністерство звернулось із запитом до територіальних громад щодо існуючих партнерств.

«Зрозуміло, що не всі громади мали змогу підготувати і надати таку інформацію – деякі в окупації або тільки відновлюються після деокупації, в деяких тривають бойові дії, є багато невідкладних завдань. Окрім того, буквально щоденно підписуються нові договори партнерства і інформацію потрібно буде оновлювати. Але сьогодні ми маємо на порталі найбільш повну і верифіковану інформацію про стан партнерств», - повідомив В’ячеслав Негода.

На основі отриманих Мінрегіоном даних, на платформі створена інтерактивна карта, де відображена верифікована інформація приблизно по 50% українських територіальних громад (станом на серпень 2022 року), є можливість переглянути інформацію вже про 1279 партнерствах з можливістю вибірки по громаді, області, країні (ПЕРЕГЛЯНУТИ). Ця інформація буде постійно оновлюватися.

Консультанти Програми Ради Європи поспілкувались з десятками голів громад, асоціаціями ОМС, проектами міжнародної технічної допомоги, іншими організаціями, які поділились і досвідом міжмуніципальних партнерств, існуючими проблемами. Мінрегіон також звернувся з запитами до низки Міністерств та інших ЦОВВ щодо роз’яснення деяких питань співпраці громад з партнерами, а також до деяких фахових експертів.

В результаті цієї роботи були створені «Методичні рекомендації щодо міжнародного муніципального партнерства» (ПЕРЕГЛЯНУТИ).

Посібник має 7 розділів і 10 додатків і містить багато інформації, яка може бути корисна громадам при взаємодії з муніципалітетами інших країн, а також іншим зацікавленим сторонам. Він базується на методології Ради Європи City to City Cooperation.

Ці методичні рекомендації мають практичну мету – вони покликані допомогти громадам знайти відповіді на ті питання, стосовно яких є сумніви щодо правильності тих чи інших рішень.

«В процесі підготовки платформи і рекомендацій ми зрозуміли, що сьогодні багато робиться зусиль з підтримки налагодження партнерств різними зацікавленими сторонами. Але чого очевидно бракує, так це – координації. І нашу сьогоднішню зустріч я б пропонував розглядати як перший крок до налагодження такої координації. Важливо, щоб усі  – асоціації органів місцевого самоврядування, міжнародні проекти і програми, представники центральної влади - регулярно зустрічались, обмінювались інформацією, обговорювали проблеми і узгоджували подальші спільні кроки, а також спільно заохочували громади до пошуку партнерів», - зазначив В’ячеслав Негода.

Присутні на презентації представники асоціацій ОМС, міжнародних організацій та українських громад погодилися з актуальністю і необхідністю створених за ініціативи Мінрегіону інструментів і висловили готовність брати участь у подальшій спільній роботі в цьому напрямку.

 

 

Технічну підтримку у проведенні заходу надали фахівці ГО «ДЕСПРО».

Приєднані зображення:

Теги:

партнерство В'ячеслав Негода міжнародна підтримка

Джерело:

Читайте також:

21 листопада 2024

Громади Хмельниччини долучилися до обговорення реформи старшої школи

Громади Хмельниччини долучилися до обговорення...

15 листопада в Хмельницькому відбулося громадське обговорення впровадження реформи профільної середньої освіти. Захід...

21 листопада 2024

Програма Polaris провела інформаційну сесію для громад Житомирщини

Програма Polaris провела інформаційну сесію для...

20 листопада у Житомирі відбулася інформаційна сесія Програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в...

21 листопада 2024

Стратегія безбар’єрності: експерт розповів про цифрову доступність

Стратегія безбар’єрності: експерт розповів про...

Цифрова безбарʼєрність – один із шести ключових напрямків розвитку, визначених у Національній стратегії зі створення...

20 листопада 2024

Конгрес мерів у Парижі: народжується щонайменше 7 нових партнерств

Конгрес мерів у Парижі: народжується щонайменше...

Тільки уявіть масштаб Конгресу мерів у Парижі для лідерів місцевого самоврядування: 1200 французьких мерів відвідують...