04 травня 2025
Децентралізація

«Реформа місцевого самоврядування стала одним із головних чинників, які зміцнили бажання українців боротися за свою країну», - Роджер Маєрсон

У журналі Forbes Ukraine (випуск жовтень-листопад 2022) вийшла стаття про децентралізацію, підготовлена на основі промови Роджера Маєрсона, лауреата Нобелівської премії з економіки 2007 року, на благодійній вечері KSE Foundationу Нью-Йорку 17 вересня.

У статті під назвою «Реформа, яка зупинила путіна» наводяться думки Роджера Маєрсона про те, що саме реформа місцевого самоврядування стала одним із головних чинників, які зміцнили бажання українців боротися за свою країну.


«Стійкість України у протистоянні російській агресії здивувала весь світ. Українці в усіх регіонах країни виявили величезну рішучість захищати батьківщину. У квітні 2014 року все виглядало інакше: жменька сепаратистів у Донецьку та Луганську практично не зустрічала опору. Чим викликане це життєво важливе для України зростання національної самосвідомості за останні вісім років? (…) Що змінило українців? Патріотизм зрештою залежить від упевненості, що політична система здатна служити інтересам народу. Треба визнати, що така впевненість з Україні зміцніла завдяки реформам, що їх український уряд провів з часів Революції гідності. Найважливішою, на мою думку, стала реформа місцевого самоврядування. Вона стала одним із головних чинників, які зміцнили бажання українців боротися за свою країну. Громадяни ладні ризикувати життям та захищати батьківщину, коли бачать зв'язок між служінням державі і власній громаді».

«Під час децентралізації, яку здійснювали з 2015-го, створено нову систему органів місцевого самоврядування. Вони дістали право розпоряджатися значною часткою місцевих податків та витрачати їх а надання громадських послуг. У підсумку поліпшилася система державних витрат. Під час демократичної децентралізації на місцях з’явилися виборні лідери, що мають реальні повноваження для організації та підтримки місцевої самооборони. З початку вторгнення регулярно надходять новини про те, що мери очолюють опір російським загарбникам».

Роджер Маєрсон, якого процитовано в статті, висловив думку, що надважливу роль місцевого самоврядування слід враховувати під час планування повоєнного відновлення України. Головний урок Плану Маршалла - іноземна допомога може стати набагато ефективнішою, якщо вона сприяє просуванню реформ, що закладають основу для успішного розвитку. Післявоєнний розвиток України залежатиме як від зміцнення зв’язків із Європою, так і від підвищення здатності місцевих органів влади служити своїм громадам».

Більше – читайте у журналі Forbes Ukraine жовтень-листопад 2022.

24.11.2022 - 14:04 | Переглядів: 4708
«Реформа місцевого самоврядування стала одним із головних чинників, які зміцнили бажання українців боротися за свою країну», - Роджер Маєрсон

Теги:

війна міжнародна підтримка

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

03 травня 2025

На Буковині створять індустріальний парк «Фруктова індустрія» — його включили до Реєстру

На Буковині створять індустріальний парк...

Новий індустріальний парк «ФРУКТОВА ІНДУСТРІЯ» буде створено на території села Коболчин Сокирянської міської...

03 травня 2025

Білогородка та Новоолександрівка: про досвід окупації, гідність та партнерство в подкасті «Згуртовані»

Білогородка та Новоолександрівка: про досвід...

На YouTube-каналі «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» вийшов новий епізод подкасту «Згуртовані». Це серія щирих розмов...

03 травня 2025

Копичинецька громада уклала партнерство з німецьким містом Росдорф

Копичинецька громада уклала партнерство з...

Копичинецька міська територіальна громада (Тернопільська область) підписала меморандум про партнерство з громадою...

02 травня 2025

Програма Polaris запрошує громади до партнерства щодо покращення якості надання та доступності адміністративних послуг

Програма Polaris запрошує громади до...

  Шведсько-українська Програма Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» запрошує громади до...