22 лютого 2024
Logo slogan

«Сади перемоги» - лідером ініціативи стала Черкащина

23 листопада відбулася онлайн-конференція «Підсумки реалізації ініціативи “Сади Перемоги” в Черкаській області», де експерти цієї ініціативи та представники Черкаської ОВА поділилися досвідом реалізації проєктів із продовольчої безпеки. За результатами всеукраїнського опитування, Черкащина лідирує за кількістю громад з ухваленою програмою самозабезпечення, тож своїми успіхами впровадження програми ділилися і голови громад.

Завдяки реалізації програм самозабезпечення продовольством “Сади Перемоги” громади Черкащини виростили понад 300 т овочів, третиною яких змогли допомогти військовим на передовій, ВПО та малозабезпеченим родинам регіону. Тож для підтримки громад у реалізації заходів із забезпечення продовольством проєкт SURGe, який фінансується Урядом Канади та впроваджується компанією Alinea International, спільно з партнерами надавав Чигиринській, Зорівській та Буцькій громаді обладнання для переробки та зберігання врожаїв – сушарки, автоклави, морозильні камери, електросковорідки, електроплити, мотоблок тощо. Зокрема, під час заходу Буцька громада отримала у подарунок сучасний трактор із навісним обладнанням від проєкту SURGe та партнерів. 

«За даними дослідження ФАО (ООН), близько третини домогосподарств України відчувають нестачу продуктів. Одне з наших завдань – допомогти громадам розвʼязати цю проблему. Тому, крім іншого, наші експерти адаптували програму продовольства “Сади Перемоги” для громад відповідно до нових викликів, і ті громади, які розуміють ризики продовольства, можуть скористатися нею на нашому сайті», – говорить Тетяна Лебухорська, керівниця напрямку продовольчої безпеки проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe).

 

 

Заступник голови Черкаської ОВА Олександр Турченяк зазначив, що Черкащина – один із лідерів в аграрному виробництві.

«Ми прагнемо розвивати цей потенціал попри усе, тож протягом 2022 року Черкащина зайняла передову позицію з цього питання і вже 22 наші громади прийняли програми самозабезпечення продовольством. Ще близько 10 ухвалять найближчим часом, адже потреби громад це не лише їхні мешканці, а й понад 150 тис. ВПО, які область прийняла після війни», – пояснює Олександр Турченяк.

У заході також взяли участь голови громад Черкащини, які успішно реалізують програму “Сади Перемоги” та мають значні результати. Своїм досвідом поділилися Віктор Харченко, заступник голови Чигиринської територіальної громади; Сергій Залізняк, голова Буцької громади та Анатолій Пархоменко – Селищенської громади.

Якщо ваша громада бажає приєднатися до реалізації програми “Сади Перемоги”, завантажуйте типову програму “Садів Перемоги”, адаптуйте її під свої потреби та допоможіть своїм мешканцям отримати доступ до продуктів харчування у достатній кількості Програму можна завантажити тут.

Додатові матеріали:

  1. Відео конференції 
  2. Результати Буцької громади в реалізації “Садів перемоги”
  3. Допомога для Чигиринської громади від проєкту SURGe
  4. Трактор для Буків від проєкту SURGe

Теги:

продовольча безпека війна

Область:

Черкаська область

Джерело:

Проєкт «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe)

Поділитися новиною:

Читайте також:

22 лютого 2024

Піднімаючись над руїнами: як розвивається деокупований Тростянець

Піднімаючись над руїнами: як розвивається...

Тростянецька громада, що на Сумщині, розташована за 35 кілометрів від кордону з росією. Тростянець — перше місто в...

22 лютого 2024

Будівництво стійкості: історія відновлення Бобровицької громади після окупації

Будівництво стійкості: історія відновлення...

Бобровицька громада, що на Чернігівщині, відчула жахи окупації: громада була окупована через два дні після...

22 лютого 2024

Законопроект №4298 про місцеві державні адміністрації готовий до другого читання

Законопроект №4298 про місцеві державні...

21 лютого парламентський Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального...

22 лютого 2024

Калуська та Запорізька громади підписали Меморандум про економічне партнерство

Калуська та Запорізька громади підписали...

  Документ передбачає розробку та реалізацію спільних проектів та програм з енергоефективності; розвиток...