Львівська громада готується до опалювального періоду, враховуючи 3 сценарії розвитку подій: перший – коли є газ і електроенергія; другий – коли не буде електроенергії; третій – коли буде електроенергія, але не буде газу.
Про це повідомила Ірина Маруняк, заступниця Львівського міського голови з питань житлово-комунального господарства в ході ІХ Всеукраїнського Форуму місцевого самоврядування, що проходить у Львові 22 вересня.
«Ще в 2021 році міський голова поставив нам завдання вирішити питання забезпечення міста водою, вразі відключення електроенергії. Ми спільно з профільними організаціями це питання пропрацювали. І коли в травні дві ракети влучили в трансформаторні підстанції, не було світла в кількох районах міста, а вода потрібна була, щоб гасити пожежу, ми справилися. За 10 хвилин підключили дизельні генератори і пожежу ліквідували», - розповіла Ірина Маруняк.
Щодо опалювального періоду, за її словами, при наявності газу та електроенергії, ТЕЦ, мережі, житловий фонд повністю готові.
При відсутності електроенергії, місто не зможе скористатися і газом для опалення. Тож в громаді подбали про пункти обігріву.
«Крім того, в нас 14 шкіл мають пічне опалення. Спортзали шкіл також можуть працювати як пункти обігріву. Є адмінбулівлі, де, за потреби, за 2 дні котельні, які зараз працюють на газовому опаленні, переведемо на тверде паливо. Наші комунальні підприємства зараз виготовляють металічні печі (буржуйки), щоб при відсутності світла, використовувати їх в укриттях для опалення. Маємо досвід, коли буржуйки обкладаємо цеглою, і це дає більшу віддачу тепла. Провели інформаційно-роз’яснювальну роботу з ОСББ, ЖБК, управляючими компаніями, щоб зараз вони закуповувати такі металічні печі і встановлювали в укриттях, де це можливо», - сказала заступниця Львіського міського голови.
Готуються у Львівській громаді і до ситуації, при якій буде електроенергія, однак не буде газу.
«Зараз перевіряємо внутрішньобудинкові мережі, щоб при збільшенні навантаження на них вони не виходили з ладу, щоб справною була система автоматичного вимкнення світла при перенавантаженнях. Спілкуємося з мешканцями, пояснюємо, що робити окремо в кожному з трьох варіантів розвитку подій. Радимо утеплити вікна, сходові клітки. Підготували спеціальні роз’яснювальні брошури. Дуже важливо, щоб люди не були байдужими і робили те, що їм радять».
Теги:
інфраструктура війна ЖКГ війна
Область:
Львівська областьГромади:
Львівська територіальна громадаДжерело:
Пресцентр ініціативи "Децентралізація"
20 грудня 2024
Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)
Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)
Опис контексту SALAR International завершила свої поточні проєкти в Україні (DSP та PROSTO), які були...
20 грудня 2024
Ветеранська політика в громадах: як це працює та які можливості може використати місцева влада
Ветеранська політика в громадах: як це працює...
Після демобілізації, поранення, повернення додому, ветеранів та ветеранок зустрічають громади. За те, щоби військові...
20 грудня 2024
Набув чинності закон, який дозволяє комунальним підприємствам використовувати гуманітарну допомогу
Набув чинності закон, який дозволяє комунальним...
18 грудня 2024 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до статті 15 Закону України «Про гуманітарну...
20 грудня 2024
Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на бюджети територіальних громад - дослідження
Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на...
Дві третини доходів від ПДФО надходять до бюджетів тих громад, де люди працюють, а не живуть. Якщо змінити цю систему...