Мінрегіон України нарощує темпи роботи, спрямованої на налагодження партнерських, побратимських відносин між українськими громадами та зарубіжними муніципалітетами, опираючись на підтримку міжнародних проектів технічної допомоги, які працюють у сфері децентралізації.
8 липня за сприяння Програми «U-LEAD з Європою» відбувся третій за останні кілька тижнів Форум солідарності «Мости довіри між Україною і Словенією: партнерства, що сповнюють надією та рятують життя», який залучив лідерів місцевого самоврядування громад двох країн.
Словенські муніципалітети, з початку нападу армії рф на Україну, миттєво відреагували на потреби українських громад, доставляючи їм предмети першої необхідності. Цього літа планується організувати літні табори та стажування між словенськими і українськими громадами-партнерами.
Слова вдячності словенському народу та Уряду Словенії під час Форуму висловив заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода. Він наголосив на важливості для українців відчувати підтримку дружніх до України держав.
Заступник Міністра відзначив, що саме децентралізація владних повноважень і реформування місцевого самоврядування, в чому активно Україні допомагала і Словенія через програму «U-LEAD з Європою», зробили українські громади значно сильнішими. Ефективність реформи доведена потужним рівнем опору, які чинять громади окупаційним військам. А це організація і підтримка підрозділів територіальної оборони, і допомога Збройним Силам України, і постійна опіка людьми, які вимушені тікати від війни, і забезпечення якісних і доступних послуг для громадян, незважаючи на виклики.
В’ячеслав Негода звернув увагу учасників Форуму на реалії, в яких сьогодні працює місцеве самоврядування громад: частина працює в зоні бойових дій чи окупації, частина – працюють над ліквідацією наслідків окупації, чимало громад, окрім повсякденних завдань, працюють над тиловим забезпеченням.
«Тому всім українським громадам важлива підтримка ззовні. Ми вітаємо кожен крок назустріч новим побратимським відносинам між громадами та зарубіжними муніципалітетами. Вважаю, що налагодження таких відносин принесе користь для учасників з двох сторін. Адже українські громади здобули небачений досвід у організації забезпечення життєдіяльності територій», - сказав В’ячеслав Негода.
Нагадаємо, раніше відбулися Форуми солідарності «Польща-Україна» та «Словаччина-Україна», мета яких - висвітлити конкретні виклики місцевого самоврядування під час воєнного стану в Україні; представити найкращі приклади підтримки України з боку дружніх держав; сприяти створенню нових муніципальних партнерств.
Раніше Мінрегіон України ініціював Міжнародний марафон місцевого самоврядування, результатом якого стала активізація процесу налагодження побратимських відносин між громадами України та муніципалітетами зарубіжних країн.
Теги:
міжнародна підтримка В'ячеслав Негода війна
Джерело:
Пресцентр ініціативи "Децентралізація"
23 грудня 2024
«Агенції регіонального розвитку мають проявити...
Плани та пріоритети Міністерства розвитку громад та територій щодо діяльності агенцій регіонального розвитку (АРР),...
20 грудня 2024
Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)
Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)
Опис контексту SALAR International завершила свої поточні проєкти в Україні (DSP та PROSTO), які були...
20 грудня 2024
Ветеранська політика в громадах: як це працює та які можливості може використати місцева влада
Ветеранська політика в громадах: як це працює...
Після демобілізації, поранення, повернення додому, ветеранів та ветеранок зустрічають громади. За те, щоби військові...
20 грудня 2024
Набув чинності закон, який дозволяє комунальним підприємствам використовувати гуманітарну допомогу
Набув чинності закон, який дозволяє комунальним...
18 грудня 2024 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до статті 15 Закону України «Про гуманітарну...