Партнерство між польськими ґмінами та українськими громадами має посісти чільне місце у реалізації декларації про міжмуніципальну та міжрегіональну співпрацю, укладену на початку червня між Міністерством фондів та регіональної політики Республіки Польща та Міністерством розвитку громад і територій України.
Таку думку висловив заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода під час Форуму місцевої солідарності: Польща-Україна.
Захід організували програма ULEAD з Європою спільно з Асоціацією польських міст і запросили до участі українські та польські громади, громадські організації та волонтерські рухи, представників місцевих бізнес-спільнот, які підтримували або хотіли б підтримати Україну, а також представників посольств України та Польщі.
Польща є однією із країн ЄС, які найбільше підтримують Україну в час збройного нападу росії на Україну. Польські муніципалітети відправляють гуманітарну допомогу своїм партнерам, надають притулок та намагаються запропонувати найкращі умови проживання людям, які тікають від війни.
«Вчинки Польщі у підтримці України вражають. До прикладу, наприкінці травня я перебував з робочим візитом у Лодзі, у Варшаві, де обговорили з Міністром фондів та регіональної політики Ґжегожем Пудою можливі напрямки міжмуніципальної співпраці двох країн. А вже на початку червня наші відомства підписали відповідну декларацію. Тепер маємо працювати над наповненням її змістом. Українські громади мають різні потреби сьогодні. Гуманітарна підтримка дуже важлива, в тому числі у відбудові, відновленні, модернізації. Однак українські громади потребують співпраці, спрямованої на активізацію місцевої економіки, на створення нових робочих місць. Гуманітарна підтримка не може бути вирішальним джерелом подолання викликів, які мають громади сьогодні», - сказав В’ячеслав Негода.
Збоку українських громад на форумі виступили також Чортківський міський голова Володимир Шматько та Ірпінський міський голова Володимир Маркушин. Вони представили чітке бачення можливих сфер міжмуніципальної співпраці.
Нагадаємо, 9 червня 2022 року відбувся Форум місцевої солідарності: «Словаччинa – Українa», який об’єднав місцеве самоврядування громад двох країн довкола викликів, що виникли в умовах воєнного стану.
Теги:
міжнародна підтримка В'ячеслав Негода війна
Джерело:
Пресцентр ініціативи "Децентралізація"
Поділитися новиною:
19 листопада 2024
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...
19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....
19 листопада 2024
В’ячеслав Негода про соцдослідження...
«77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...
19 листопада 2024
Підтримка населенням децентралізації...
Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади (децентралізація) має стабільно високий рівень...
19 листопада 2024
Як Агенція регіонального розвитку Сумщини...
Агенції регіонального розвитку, створені як майданчики синергії між громадами, органами влади та міжнародними...