Президент Петро Порошенко наголошує на важливості для країни затвердження Верховною Радою змін до Конституції щодо децентралізації. «На сьогоднішній день дуже важливо країні об'єднатися для того, щоб не дати нікому зруйнувати ті процеси, які у нас йдуть», – заявив Президент, коментуючи можливості, які відкриває децентралізація, під час представлення нового голови Київської обласної державної адміністрації Максима Мельничука.
Президент висловив впевненість в тому, що конституційні зміни в частині децентралізації будуть проголосовані. «Значна і головна місія цих змін щодо децентралізації – це ключова реформа місцевого самоврядування», – наголосив він, нагадавши, що ця реформа побудована за польською моделлю із залученням найкращих фахівців з Європейського Союзу та використанням багаторічного досвіду, який існує в цих країнах.
Глава держави закликав присутніх звернутися до лідерів своїх політичних сил з проханням підтримати проект змін до Конституції в частині децентралізації і взяти на себе частину відповідальності за соціально-економічний розвиток регіону.
Президент наголосив на тому, що не допустить федералізації країни та зазначив, що процес децентралізації в Україні розпочався саме з його ініціативи, коли до Верховної Ради був внесений проект змін до Конституції в частині децентралізації.
«Категорично не згоден з тими лідерами політичних сил, які говорять, що ми повинні відгородитись від частини Донецької та Луганської областей – віддати ворогу частину суверенної території України. Для мене позиція розкидування українськими землями неприйнятна. Ми маємо боротися за повернення Донбасу, так само, як і Криму. Зміни до Конституції в частині децентралізації дозволять без жодних поступок повернути український суверенітет на Донбас», – заявив Петро Порошенко.
При цьому Глава держави зазначив, що цими змінами передбачається скасування посад голів обласних та районних державних адміністрацій, скасування процедури їх призначення Президентом, натомість запроваджуються посади голів виконкомів обласної виконавчої влади, які обиратимуться на сесіях обласних рад, що означає передачу значної частини владних повноважень територіальним громадам. Саме обласні виконавчі комітети і будуть розпоряджатися значною частиною економічних і фінансових ресурсів, які раніше розподілялися з Києва, наголосив Петро Порошенко.
Президент повідомив про перші бюджетні показники децентралізації. Надходження до Київського обласного бюджету від діяльності суб’єктів малого та середнього підприємництва в 2015 році збільшилися на 31,8%. Підприємці, які працюють на спрощеній системі оподаткування, перерахували до бюджету на 50,8% більше, ніж у попередньому році. «Цей податок повністю залишається місцевим громадам, і ці показники є доброю ілюстрацією політики децентралізації», – сказав Петро Порошенко.
Він також зазначив, що вперше за багато років в обласному бюджеті знайшлося 40 мільйонів гривень на придбання обладнання для діагностики та лікування онкологічних захворювань, 23 мільйони – для забезпечення сучасним медичним обладнанням обласної лікарні, 12 мільйонів – на придбання шкільних автобусів. На Київщині створена перша добровільно об’єднана територіальна громада, яка пройшла всі необхідні офіційні процедури і функціонує як самодостатня територіально-економічна одиниця, – це Калитянська громада. Якщо минулого року сукупний дохід громади склав трохи більше 5 мільйонів гривень, то цього року очікується, що він зросте до майже 14 мільйонів – практично втричі. Це – завдяки збільшення кількості зборів, які залишаються у розпорядженні територіальної громади. 8 мільйонів з цих 14-ти – надходження від ПДФО.
«Це – не просто передача повноважень про прийняття рішень, а й фінансове забезпечення, щоб громада сама вирішувала, як найбільш ефективно використовувати ці кошти», – наголосив Президент. Глава держави зазначив, що під час своїх поїздок регіонами вже мав змогу побачити перші результати поєднання ресурсу територіальних громад, Фонду регіонального розвитку, коштів державного і обласних бюджетів.
Теги:
Джерело:
Офіційне інтернет-представництво Президента України
Поділитися новиною:
19 листопада 2024
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...
19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....
19 листопада 2024
В’ячеслав Негода про соцдослідження...
«77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...
19 листопада 2024
Підтримка населенням децентралізації...
Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади (децентралізація) має стабільно високий рівень...
19 листопада 2024
Як Агенція регіонального розвитку Сумщини...
Агенції регіонального розвитку, створені як майданчики синергії між громадами, органами влади та міжнародними...