20 травня 2024
Децентралізація

1030 громад забезпечили діяльність ЦНАПів, - дані Моніторингу Мінрегіону

Жителі 1030 територіальних громад користуються послугами Центрів надання адміністративних послуг, які створені на їх території. 408 громад поки не створили ЦНАП, однак 182 з них планують вже в цьому році їх відкрити. Про це свідчать дані Моніторингу реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, підготовленого Мінрегіоном станом на 10 січня.

 

 

Нагадаємо, Закон України № 943-ІХ від 3 листопада 2020 року визначає, що міські, селищним, сільські ради, що представляють інтереси територіальних громад з населенням понад 10 тисяч мешканців, мають утворити ЦНАПи до 1 січня 2023 року. Громади з населенням менше 10 тисяч мешканців, мають утворити ЦНАПи (у разі виділення відповідного державного фінансування на будівництво, реконструкцію, облаштування приміщень та забезпечення обладнанням таких центрів) до 1 січня 2024 року.

В державному бюджеті на 2022 рік, як і в минулому році, передбачено 231 млн грн субвенції місцевим бюджетам на розвиток мережі ЦНАП.

У Міністерстві розвитку громад та територій, яке опікується питаннями реформування місцевого самоврядування з акцентом на підвищення рівня якості і доступності послуг в громадах, дані щодо функціонування на їх територіях ЦНАП стримано називають оптимістичними.

«Якщо ми поглянемо на кінець 2017 року – це був другий рік функціонування на той час об’єднаних громад і перший рік моніторингу реформи, то побачимо, що на той час із шести сотень громад ЦНАПи відкрили 50 громад. Тоді не було державної субвенції на розвиток мережі ЦНАП, однак була субвенція на розвиток інфраструктури. Тепер додайте всього 4 роки і вже маємо 1030 ЦНАПів в громадах. Очевидно, це хороший результат. Але це не той результат, при якому 100% жителів громад забезпечені якісними і доступними, принаймні адміністративними, послугами. Є над чим спільно працювати з чотирма сотнями громад. Ми за те, щоб ці питання вирішити швидше, ніж визначає законодавство і для цього необхідно використовувати всі наявні фінансові можливості, а також форми міжмуніципального співробітництва», - сказав заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

Моніторинг зафіксував, що по 27 територіальних громад у Закарпатській та Одеській областях поки не мають Центрів надання адмінпослуг, у Рівненській та Дніпропетровській таких громад по 25, у Житомирській, Львівській, Тернопільській та Чернігівській областях по 23 громади ще не створили ЦНАП, У Хмельницькій – 24 громади.

Інші дані Моніторингу реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади – на порталі «Децентралізація» (ЗАВАНТАЖИТИ 3,4 МБ).

Теги:

моніторинг адміністративні послуги В'ячеслав Негода

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

20 травня 2024

«Освітній маркер»: новини освіти за квітень

«Освітній маркер»: новини освіти за квітень

Коаліція девайсів, реформа старшої школи, нові правила розподілення коштів на укриття — минулий місяць був насиченим...

20 травня 2024

Реінтеграція ветеранів: асоціація громад проводить навчання для органів місцевого самоврядування

Реінтеграція ветеранів: асоціація громад...

  У Лисецькій громаді на Івано-Франківщині відбувся інформаційно-навчальний захід у межах проєкту...

20 травня 2024

У Львові обговорили реформу профільної середньої освіти

У Львові обговорили реформу профільної...

  17 травня у Львові відбулося громадське обговорення реформи профільної середньої освіти та особливостей її...

20 травня 2024