Децентралізація і гендерна рівність: ООН Жінки готують до публікації дослідження

 

В Україні презентували результати звіту «Аналіз реформи децентралізації в Україні з точки зору гендерної рівності та підходу, заснованого на правах людини». Подія відбулась в рамках проєкту ООН Жінки «Просування гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок в рамках реформи децентралізації в Україні» який фінансується Міністерством закордонних справ Канади.

Дослідження проведене громадською організацією «Центр громадських ініціатив "Інтелект Сумщини"" за підтримки ООН Жінки та Моніторингової місії ООН з прав людини, в партнерстві з ключовими стейкхолдерами -  Комітетом Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин, Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини, Міністерством розвитку громад та територій України та Урядовою уповноваженою з питань гендерної політики.

В звіті, який невдовзі оприлюднять на сайті ООН Жінки, зафіксовано та проаналізовано проблеми, які необхідно врахувати в подальшій реалізації реформи децентралізації для врахування диференційованих потреб жінок та чоловіків, зокрема тих, які знаходяться у вразливій ситуації.

Заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода під час презентації досліджень поінформував, що для координації роботи за напрямом «гендерна рівність» у сферах місцевого самоврядування та регіонального розвитку в Мінрегіоні створено Кластер з питань гендерної рівності. Він є складовою частиною Секторальної робочої групи «Децентралізація та регіональний розвиток», що діє в Мінрегіоні.

Він зазначив, що Мінрегіон щорічно досліджує вплив децентралізації на суспільство та рівень обізнаності щодо реформи. Цьогоріч проведена вже шоста хвиля Всеукраїнського соціологічного дослідження «Децентралізація та реформа місцевого самоврядування» у партнерстві з Київським міжнародним інститутом соціології та Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні».

Окрему увагу заступник Міністра приділив IV розділу зазначеного дослідження «Гендерні стереотипи. Інклюзивність. Внутрішньо переміщені особи».

«За отриманими даними 17% людей, які брали участь в опитуванні, вважають, що стать голови впливає на якість надання послуг. Серед них 62% вважають, що кращі послуги надаються в громадах, очолюваних чоловіками, 31% – що в очолюваних жінками У 2020 році такі співвідношення були 54% до 41%. За останній рік з 31% до 40% стало більше людей, які вважають, що в їхній громаді враховуються потреби різних груп населення громади - жінок та чоловіків, дітей, літніх людей, людей з інвалідністю  при проведенні робіт з благоустрою та в інших сферах. Однак 38% вважають, що їхні потреби не враховуються. Порівнюючи з минулим роком, коли так вважали 45% опитаних, ця цифра помітно зменшилася. Однак, на мою думку, залишається високою і має спонукати, в тому числі органи місцевого самоврядування, до відповідних дій», - сказав В’ячеслав Негода.

Він також поінформував, що готуючись до майбутніх змін до Основного Закону України, Мінрегіон розробив проект нової редакції Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», провівши його гендерний аналіз.

«Зауваження і пропозиції, підготовлені ООН Жінки спільно з експертами інших інституцій – враховано. Зокрема законопроектом передбачається, що підготовка, затвердження, організація та виконання стратегії сталого розвитку територіальної громади і місцевих програм здійснюється з урахуванням принципу забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків та їх груп. Враховано і те, що  стратегічні документи розвитку громади і місцеві програми підлягають гендерному аналізу. Передбачили  в проекті і те, щоб у структурі виконавчого органу місцевої ради на одного з заступників голови громади покладалися обов’язки координації забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків», - повідомив заступник Міністра.

Теги:

лідерство жінок В'ячеслав Негода

Джерело:

Читайте також:

11 квітня 2025

Місцеві бюджети отримають 1,5 млрд грн додаткової дотації за I квартал 2025

Місцеві бюджети отримають 1,5 млрд грн...

11 квітня Кабінет Міністрів України розподілив додаткову дотацію з державного бюджету місцевим бюджетам за І квартал...

11 квітня 2025

Уряд виділив майже 500 млн грн на обладнання академічних ліцеїв - як подати заявку (+інфографіка)

Уряд виділив майже 500 млн грн на обладнання...

З 8 до 18 квітня 2025 року Міністерство освіти і науки України приймає заявки на отримання освітньої субвенції в...

10 квітня 2025

15 квітня - вебінар «Реформа управління публічними інвестиціями: роль місцевого самоврядування»

15 квітня - вебінар «Реформа управління...

  15 квітня об 11:00 розпочнеться вебінар «Реформа управління публічними інвестиціями: роль місцевого...

10 квітня 2025

У ліцеї Сухоплов’янської громади створили сучасне шкільне укриття

У ліцеї Сухоплов’янської громади створили...

Наприкінці березня цього року запрацювало ще одне сучасне шкільне укриття з освітнім простором, створене в межах...