Розпочалося міжнародне експертне обговорення 2021: Партнерство для розвитку

Захід урочисто відкрив Ремі Дюфло, заступник голови Представництва ЄС в Україні, який у вітальному слові наголосив на важливості міжмуніципального партнерства для розвитку:

«Після експертних обговорень, проведених U-LEAD за останні два роки, я дуже радий бачити, що ці форуми стали добре налагодженою платформою для обміну між міжнародними експертами з питань децентралізації з акцентом на реформу децентралізації в Україні. Минулого року форум відбувся в символічний та історичний момент, відразу після місцевих виборів на новій адміністративно-територіальній основі. Після такого успіху цьогоріч ми повинні перенести нашу увагу з того, щоб реформа відбулася, на те, щоб реформа працювала. Для успіху реформи ми повинні енергійно вирішувати дуже практичне питання, яке також є ключовим фактором успіху децентралізації і називається місцевим розвитком».

 

 

Бастіан Файгель, директор Програми «U-LEAD з Європою» від GIZ, привітав учасників з нагоди Дня місцевого самоврядування та зазначив:

«На цій конференції ми хотіли б звернути увагу на важливість інвестиційних проєктів соціально-економічного розвитку громад. Водночас ми також хочемо наголосити, що проєкти місцевого розвитку мають готуватися в умовах постійного діалогу з громадянами. Протягом останнього місяця «U-LEAD з Європою» працювала з громадами у підготовці проєктів місцевого розвитку регіонального значення. І головною темою сьогоднішнього та завтрашнього Міжнародного експертного обговорення є партнерство між громадами. Сьогодні ми з гордістю представляємо широкий спектр таких можливостей».

 

 

Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов подякував «U-LEAD з Європою» за постійну експертну, технічну та фінансову підтримку, яку Україна отримує під час реалізації однієї з найважливіших реформ – реформи місцевого самоврядування, та зазначив:

«Ми нерідко чуємо, що у громад немає можливостей для втілення складних інфраструктурних проєктів. Дійсно, не завжди все можна витягнути самотужки, але саме для цього і є друзі та партнери. А разом можна і гори зрушити з місця. Більшість здобутків, про які сьогодні буде йтися – це результати ефективної співпраці між центральною владою, профільним комітетом Верховної Ради, місцевим самоврядуванням та надійними міжнародними партнерами».

 

 


Як повідомлялося, 7-8 грудня 2021 року «U-LEAD з Європою» проводить Міжнародне експертне обговорення 2021: «Партнерство для розвитку». Мета заходу – надихнути учасників конференції, дати їм поживу для роздумів щодо партнерства між громадами під час підготовки спільних інвестиційних проєктів для підвищення якості життя своїх громадян

Теги:

міжнародна підтримка

Джерело:

Читайте також:

14 квітня 2025

Розробка місцевого плану управління відходами: з чого почати?

Розробка місцевого плану управління відходами:...

Наприкінці січня 2025 року уряд схвалив Національний план управління відходами до 2033 року. Впродовж року після...

14 квітня 2025

Демократія участі у дії: як проєкт BRIDGE формує нову якість взаємодії громад і влади в Україні

Демократія участі у дії: як проєкт BRIDGE...

Навіть у час війни Україна створює найвищі стандарти громадської участі — саме цей меседж став лейтмотивом форуму у...

14 квітня 2025

Замість листів співчуття - справжня допомога: Білозерська громада в проєкті «Пліч-о-пліч»

Замість листів співчуття - справжня допомога:...

  Начальник Білозерської селищної військової адміністрації Ігор Острівний розповів про життя на Херсонщині під...

11 квітня 2025

Місцеві бюджети отримають 1,5 млрд грн додаткової дотації за I квартал 2025

Місцеві бюджети отримають 1,5 млрд грн...

11 квітня Кабінет Міністрів України розподілив додаткову дотацію з державного бюджету місцевим бюджетам за І квартал...