«Менше естетики, більше етики»: архітектор про головні принципи комфортного громадського середовища

Вже четвертий рік поспіль CANactions School та Western NIS Enterprise Fund проводять Конкурс малих грантів DREAMactions для підтримки громад в процесі їх трансформації та розвитку шляхом надання мікрогрантів та освітнього компоненту.

Так, команди проєктів-фіналістів мали можливість прослухати онлайн-лекції з урбаністики, стратегічного планування, архітектури, економічного розвитку та фінансів.

Одну з таких лекцій для учасників та учасниць Конкурсу провів архітектор Віктор Зотов. Він говорив про те, як зробити життя людей у місті комфортним та безпечним. Основні тези бесіди зібрали нижче.

 

 

Безпека

Чудовий приклад — урбаністичний дизайн громадських територій європейських країн, де містяни зустрічають мінімум перешкод на своєму шляху містом. Це і пониження тротуарів, тактильні плитки, і використання природних матеріалів з повагою до природи. Мінімум реклами та візуального шуму, відсутність надмірної кількості огорож та бордюрів, а якщо вони є, то це рішення повинно бути обґрунтовано.

 

Комфорт та зручність

Важливо сприймати міста не як архітектуру та людей, які її заселяють. Міста — це і є люди, саме тому потрібно творити для людей, а не задля архітектури.


 

Ні прикрашанню

Важливо, щоб вокзали, аеропорти, метрополітен, площі, вулиці та інші громадські місця, були не просто красивими, але й безпечними, комфортними. Наприклад, щоб людина могла купити квиток чи отримати потрібну інформацію на вокзалі у відповідному вікні, а не щоб це вікно було в красивій рамі, але не працювало ніколи.

 

Повага

Повага до літніх людей, до природи, до себе.

 

 

Брехня та споживацтво

Глобальні тренди впливають на пересічну людину — звідси надмірне та безконтрольне споживацтво, жага захопити більше ніж насправді потрібно. Не чекайте, що хтось десь все вирішить, а робити самому щось корисне і хороше, збирати довкола себе однодумців, ділитися передовим світовим досвідом та транслювати приклади комфортнішого життя.

 

Теги:

створення спроможних громад

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

19 листопада 2024

Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування

Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...

19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....

19 листопада 2024

В’ячеслав Негода про соцдослідження децентралізації: «Громади готові до подальших змін — реформа має дати їм інструменти»

В’ячеслав Негода про соцдослідження...

  «77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...

19 листопада 2024

Підтримка населенням децентралізації залишається на рівні 77% – дані всеукраїнського соціологічного дослідження

Підтримка населенням децентралізації...

Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади (децентралізація) має стабільно високий рівень...

19 листопада 2024