Жодній іншій європейській країні, на відміну від України, не доводилося проводити децентралізацію в умовах війни і жодна країна за площею не була такою великою, як Україна. Але Україні вдалося зробити те, що не вдавалося жодній іншій європейській країні. Українська реформа не є ідеальною, вона має певні складності, однак багато країн можуть вчитатися у неї. Про це сказав Даніель Попеску, керівник Департаменту демократії і врядування Генерального директорату – II з питань демократії Генерального секретаріату Ради Європи під час 6-го Форуму «Ефективне місцеве самоврядування як запорука демократичної та правової держави».
«У 2014 році говорили про те, що європейські держави проводили аналогічні реформи 10-15 років. Однак жодна з європейських країн не проводили їх в умовах війни, жодна не мала такої великої площі. Отже, Україні вдалося те, чого не вдавалося жодній іншій європейській країні. Реформа децентралізації справді має початок, але не має кінця. Громади не мають так сильно залежати від державних трансфертів. Ми констатуємо, що реформа відбулася, але треба ще, щоб вона запрацювала, причому найкращим чином. Важко порівнювати українську реформу з реформами в інших країнах, однак можу сказати, що це одна з найскладніших реформ у Європі. У Польщі реформу зробили швидше, однак там не об’єднували громади. Також там не реформували рівень воєводств. Ми часто обговорюємо ці проблеми у страсбурзькому форматі. Українська реформа не є ідеальною, вона має певні складності, однак багато країн можуть вчитатися у неї», - сказав Даніель Попеску.
Нагадаємо, Матті Маасікас, Посол Європейського Союзу, Голова Представництва Європейського Союзу в Україні підтвердив, що «ЄС готовий об’єднати зусилля з Радою Європи, щоб забезпечити хорошу репутацію одній з найуспішніших реформ, яка стала символом розвитку України».
11-12 листопада 2021 року проходить 6 Форум «Ефективне місцеве самоврядування як запорука демократичної та правової держави» (далі – Форум). Форум організовано Комітетом Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, Міністерством розвитку громад та територій України, Донецькою обласною державною адміністрацією, Луганською обласною державною адміністрацією, Львівською обласною державною адміністрацією за сприяння та підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні».
Теги:
Даніель Попеску міжнародна підтримка
Джерело:
Пресцентр ініціативи "Децентралізація"
27 грудня 2024
15 індустріальним паркам виділено 1,1 млрд грн державного стимулювання у 2024 році
15 індустріальним паркам виділено 1,1 млрд грн...
У 2024 році 15 індустріальним паркам виділили 1,128 млрд грн державної підтримки. Це дозволяє реалізувати 34 проєкти...
27 грудня 2024
Затверджено 95% місцевих бюджетів
Затверджено 95% місцевих бюджетів
Станом на 26 грудня 2024 року, за інформацією Мінфіна, затверджено 1520 місцевих бюджетів, що становить 95% від їх...
27 грудня 2024
Україна-Швейцарія 2024: найбільш насичений рік в історії двосторонніх відносин
Україна-Швейцарія 2024: найбільш насичений рік...
2024 рік був дуже насиченим роком в історії двосторонніх відносин між Швейцарією та Україною, мабуть найбільш...
26 грудня 2024
Детальний чи загальний регламент місцевої ради:...
Уявіть собі громаду, де прийняття рішень ради затягується на місяці, а мешканці не розуміють, за якими правилами...