Під час конференції “На шляху до Лугано: Децентралізація”, що проходила сьогодні в Києві, представники громад і місцеві підприємці говорили про важливість співпраці влади та бізнесу.
«Уся країна ремонтує дороги. І це правильно. Але по хороших дорогах можна як заїхати до громади, так і виїхати з неї. Тому кожній громаді треба розвивати місцевий бізнес, який заохочуватиме людей залишатися і працювати вдома. Співпраця громади з місцевим бізнесом дуже важлива. Будь-яка допомога – держави чи донорів – рано чи пізно закінчиться, а з підприємцями ми постійно працюємо на одній території. Отже і спільні проекти розвитку у нас весь час мають бути. В нашій місцевості, наприклад, дуже розвинута харчова промисловість, і ми намагаємося допомагати тим, хто починає свій бізнес. Розповідаємо, як рекламувати свою продукцію, як розвивати свою компанію. Розуміємо, що від їхнього успіху залежать і наші перспективи», - сказав Богдан Келічавий, голова Копичинецької міської територіальної громади, Тернопільська область.
Володимир Опришко, засновник Сергіївської сироварні та хлібопекарні, Полтавська область, зазначає, що сприяння місцевої влади дуже допомагає розвитку бізнесу. «Нам пощастило з громадою. Три роки тому ми заснували Сергіївську пекарню, а сьогодні вже доставляємо нашу продукцію у громади чотирьох старих районів. Молоко приймаємо по 10 грн за 1 літр, розглядаючи це як соціальну ініціативу. Загалом і нас працює понад 20 осіб. У мене не було жодних проблем з головою громади - я можу починати день з розмови з головою і закінчувати розмовою з ним», - сказав Володимир Опришко.
«Бізнес так чи інакше користується місцевими ресурсами і тому має нести певну соціальну відповідальність», - вважає Наталія Семенюк, Голова Семенівської сільської територіальної громади, Житомирська область.
«Щоб молодь не виїжджала з громади, їй потрібно дати можливість займатися своєю справою. От ми допомогли місцевому мешканцю виграти кілька грантів, і зараз він відкрив деревообробну майстерню, у якій навчатиме молодь. Ця людина вже нікуди не поїде від нас. Це дуже простий кейс, але у масштабі країни він буде дуже актуальним», - розповів Богдан Келічавий.
З ним погоджується Володимир Опришко: «Треба виховувати сміливість у молоді відкривати свій бізнес, допомагати відкривати нові підприємства. Бо головна проблема - молоді люди бояться відкривати нову справу».
«Дайте людям цікаву роботу, і люди підтягнуться. Не треба плакатися, що чогось бракує», - сказав Вячеслав Покотило, завідувач та професор кафедри менеджменту та економіки, Міжнародний інститут менеджменту (МІМ-Київ), член Наглядової ради ПрАТ «Малинська паперова фабрика – Вайдманн.
При цьому учасники заходу зазначили - попри те, що зарплати в Україні поступово зрівнюються з зарплатами у сусідніх країнах, українці не поспішають повертатися з заробіток додому. Тому, на думку представників громад і місцевих підприємців, крім гарних зарплат, для людей необхідно створювати якісні послуги на місцях, забезпечувати їхню доступність та розвивати інфраструктуру.
Усю розмову можна послухати ТУТ.
15 січня 2025
2,2 млрд грн на нову українську школу: умови надання субвенції - інфографіка
2,2 млрд грн на нову українську школу: умови...
Держава виділила 2,2 мільярда гривень субвенції для реалізації проєкту «Нова українська школа» у 2025 році (Постанова...
15 січня 2025
Верховна Рада посилила гарантії роботи журналістів і громадськості на сесіях місцевих рад
Верховна Рада посилила гарантії роботи...
14 січня 2025 року Верховна Рада України ухвалила Закон щодо посилення гарантій діяльності медіа, журналістів та...
15 січня 2025
Про майбутню корекцію меж областей, районів та громад. Інтерв’ю Віталія Безгіна
Про майбутню корекцію меж областей, районів та...
Народний депутат, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету Верховної Ради України...
15 січня 2025
Календар міжнародних подій 2025 для громад
Календар міжнародних подій 2025 для громад
Перше півріччя 2025 року обіцяє бути насиченим на міжнародні події, які стосуватимуться місцевого самоврядування, а...