20 липня 2024
Децентралізація

Громади і бізнес: чому співпраця взаємовигідна – цитати учасників конференції “На шляху до Лугано: Децентралізація”

Під час конференції “На шляху до Лугано: Децентралізація”, що проходила сьогодні в Києві, представники громад і місцеві підприємці говорили про важливість співпраці влади та бізнесу.

 

 

«Уся країна ремонтує дороги. І це правильно. Але по хороших дорогах можна як заїхати до громади, так і виїхати з неї. Тому кожній громаді треба розвивати місцевий бізнес, який заохочуватиме людей залишатися і працювати вдома. Співпраця громади з місцевим бізнесом дуже важлива. Будь-яка допомога – держави чи донорів – рано чи пізно закінчиться, а з підприємцями ми постійно працюємо на одній території. Отже і спільні проекти розвитку у нас весь час мають бути. В нашій місцевості, наприклад, дуже розвинута харчова промисловість, і ми намагаємося допомагати тим, хто починає свій бізнес. Розповідаємо, як рекламувати свою продукцію, як розвивати свою компанію. Розуміємо, що від їхнього успіху залежать і наші перспективи», - сказав Богдан Келічавий, голова Копичинецької міської територіальної громади, Тернопільська область.

 

 

Володимир Опришко, засновник Сергіївської сироварні та хлібопекарні, Полтавська область, зазначає, що сприяння місцевої влади дуже допомагає розвитку бізнесу. «Нам пощастило з громадою. Три роки тому ми заснували Сергіївську пекарню, а сьогодні вже доставляємо нашу продукцію у громади чотирьох старих районів. Молоко приймаємо по 10 грн за 1 літр, розглядаючи це як соціальну ініціативу. Загалом і нас працює понад 20 осіб. У мене не було жодних проблем з головою громади - я можу починати день з розмови з головою і закінчувати розмовою з ним», - сказав Володимир Опришко.

 

 

«Бізнес так чи інакше користується місцевими ресурсами і тому має нести певну соціальну відповідальність», - вважає Наталія Семенюк, Голова Семенівської сільської територіальної громади, Житомирська область.

 

 

«Щоб молодь не виїжджала з громади, їй потрібно дати можливість займатися своєю справою. От ми допомогли місцевому мешканцю виграти кілька грантів, і зараз він відкрив деревообробну майстерню, у якій навчатиме молодь. Ця людина вже нікуди не поїде від нас. Це дуже простий кейс, але у масштабі країни він буде дуже актуальним», - розповів Богдан Келічавий.

 

 

З ним погоджується Володимир Опришко: «Треба виховувати сміливість у молоді відкривати свій бізнес, допомагати відкривати нові підприємства. Бо головна проблема - молоді люди бояться відкривати нову справу».

«Дайте людям цікаву роботу, і люди підтягнуться. Не треба плакатися, що чогось бракує», - сказав Вячеслав Покотило, завідувач та професор кафедри менеджменту та економіки, Міжнародний інститут менеджменту (МІМ-Київ), член Наглядової ради ПрАТ «Малинська паперова фабрика – Вайдманн.

 

 

При цьому учасники заходу зазначили - попри те, що зарплати в Україні поступово зрівнюються з зарплатами у сусідніх країнах, українці не поспішають повертатися з заробіток додому. Тому, на думку представників громад і місцевих підприємців, крім гарних зарплат, для людей необхідно створювати якісні послуги на місцях, забезпечувати їхню доступність та розвивати інфраструктуру.  

Усю розмову можна послухати ТУТ.

 

Теги:

розвиток бізнесу інвестиції

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

19 липня 2024

30 липня - вебінар «Місцеві бюджети після схвалення Бюджетної декларації на 2025-2027 роки»

30 липня - вебінар «Місцеві бюджети після...

Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) запрошує взяти участь у вебінарі...

19 липня 2024

Безбар'єрність шкільних просторів (запис вебінару)

Безбар'єрність шкільних просторів (запис вебінару)

Як зробити шкільні приміщення доступними для всіх, дізнавалися учасники вебінару від Швейцарсько-українського проєкту...

19 липня 2024

П’ядицька громада на Прикарпатті тепер має обладнання для сортування та зберігання лохини

П’ядицька громада на Прикарпатті тепер має...

П’ядицька громада в Івано-Франківській області широко відома своїм проєктом вирощення органічної лохини, який...

19 липня 2024

Три тисячі робочих місць та близько 6 млрд грн інвестицій: Уряд вніс до реєстру новий індустріальний парк на Київщині

Три тисячі робочих місць та близько 6 млрд грн...

На Київщині з’явиться новий індустріальний парк. Рішення про включення «ГРІН ІНДАСТРІАЛ ПАРК» до Реєстру...