Незалежні дослідження якості послуг важливі і для самих міст, і для органів центральної влади, – В’ячеслав Негода про рейтинг 24 міст від МРІ (+ рейтинг)
Впроваджуючи децентралізацію, основне завдання Уряду і Парламенту - створити умови для поліпшення послуг і умов проживання в громадах. Місцева ж влада та громадськість мають ефективно використати нові можливості, які з’являються в ході реформи. Тільки поєднуючи зусилля, можемо досягти успіху у розвитку громад та країни в цілому.
Про це сказав заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода під час Конференції з демократичного врядування 2021. Конференція є частиною програми Міжнародного республіканського інституту (МРІ) з муніципального врядування, яка здійснюється за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Під час заходу презентували сьому хвилю Муніципального дослідження МРІ, проведеного у 24 містах України.
«Дослідження, подібні до цього, надзвичайно важливі. Такі ґрунтовні опитування, рейтинги розвивають здорову конкуренцію між містами, допомагають лідерам громад виявляти проблеми, робити висновки і більш ефективно організовувати роботу команди для поліпшення послуг і підвищення довіри жителів до місцевої влади. Також ці індикатори можуть використовувати не лише міста - учасники дослідження, а й центральні органи виконавчої влади, які теж зацікавлені в оцінці ставлення жителів до тих чи інших питань, до роботи інституцій тощо», - сказав В’ячеслав Негода.
Автори дослідження зазначили, що опитування продемонструвало високий рівень довіри до діяльності місцевої влади. У декількох регіонах громадяни дуже схвалюють управління містом. А більшість громадян в 11 містах переконані, що їхнє місто рухається у правильному напрямку. Мешканці відзначають високу якість і місцевих послуг та задоволеність діями місцевої влади.
Повне опитування можна переглянути ТУТ.
Рейтинг міст за якістю обслуговування доступний ТУТ.
Всеукраїнське муніципальне опитування Міжнародного республіканського інституту було проведено Соціологічною групою «Рейтинг» у період з 12 травня по 3 червня 2021 року в 24 містах України (у Києві та всіх обласних центрах, включаючи Маріуполь у Донецькій області та Сєвєродонецьк у Луганській області). Опитування проводились шляхом особистих інтерв'ю у будинках 19 196 постійних жителів України віком від 18 років і старше. Дані були зважені, щоб відобразити загальне населення цих міст за віком та статтю. Статистична похибка не перевищує 3,5%, а коефіцієнт досяжності у середньому становить 65%.
Опитування було проведено за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Поділитися новиною:
29 квітня 2025
2 травня - вебінар «Співробітництво територіальних громад: форми і договори»
2 травня - вебінар «Співробітництво...
2 травня, о 14:00 розпочнеться вебінар від Швейцарського-українського проєкту DECIDE на тему: «Співробітництво...
29 квітня 2025
«Громади без кордонів»: Тернопільщина...
«Сьогодні міжнародне муніципальне партнерство — це не просто дипломатія на рівні громад. Це — нова інфраструктура...
29 квітня 2025
Розвиток співробітництва громад: законопроєкт рекомендований до другого читання
Розвиток співробітництва громад: законопроєкт...
29 квітня парламентський Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального...
29 квітня 2025
Законопроєкт про забезпечення законності в...
29 квітня парламентський Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального...