Прийняття нової редакції закону «Про місцеві державні адміністрації», що готується до другого читання у Парламенті, – важливий крок для децентралізації. Про це Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов заявив під час виступу на Конгресі місцевих і регіональних влад у місті Дніпро, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського. Очільник Мінрегіону звернувся до народних депутатів із проханням розглянути відповідний законопроєкт найближчим часом, повідомляє прес-служба Мінрегіону.
«Наразі ми працюємо над удосконаленням законодавства у межах чинної Конституції. Зокрема, плануємо актуалізувати окремі норми Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» та галузеве законодавство у частині розподілу повноважень органів місцевого самоврядування. А також – районних та обласних рад з урахуванням нової системи адміністративно-територіального устрою… Ще хочу звернутися до народних депутатів із проханням розглянути нову редакцію закону «Про місцеві державні адміністрації» протягом чинної сесії Верховної Ради за скороченою процедурою, адже це – надважливо і дасть можливість більш чітко розмежувати повноваження місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування», – зазначив Міністр Олексій Чернишов.
Окремо Міністр розвитку громад та територій зупинився на питанні завершення формування райдержадміністрацій. Зокрема, зазначив, що окрім залучення професійних кадрів, РДА мають перейти від традиційного адміністрування до партнерства з органами місцевого самоврядування. Одне з головних завдань – надання допомоги громадам у їхній діяльності, особливо тим, що були утворені торік і не мають достатньо досвіду.
«Також важливо впорядкувати систему та рівень оплати праці у місцевих державних адміністраціях, щоб забезпечити відповідність з оплатою праці в органах місцевого самоврядування», – зауважив Міністр Олексій Чернишов.
Нагадаємо, раніше очільник Мінрегіону Олексій Чернишов наголосив, що для успішного завершення реформи децентралізації необхідно внесення змін до Конституції України. Вони мають закріпити нову систему адміністративно-територіального устрою на рівні громад і районів. А також – забезпечити баланс компетенцій між регіональними органами виконавчої влади та місцевим самоврядуванням.
20 грудня 2024
Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)
Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)
Опис контексту SALAR International завершила свої поточні проєкти в Україні (DSP та PROSTO), які були...
20 грудня 2024
Ветеранська політика в громадах: як це працює та які можливості може використати місцева влада
Ветеранська політика в громадах: як це працює...
Після демобілізації, поранення, повернення додому, ветеранів та ветеранок зустрічають громади. За те, щоби військові...
20 грудня 2024
Набув чинності закон, який дозволяє комунальним підприємствам використовувати гуманітарну допомогу
Набув чинності закон, який дозволяє комунальним...
18 грудня 2024 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до статті 15 Закону України «Про гуманітарну...
20 грудня 2024
Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на бюджети територіальних громад - дослідження
Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на...
Дві третини доходів від ПДФО надходять до бюджетів тих громад, де люди працюють, а не живуть. Якщо змінити цю систему...