Розвиток інфраструктури підтримки бізнесу на рівні громад – рекомендації від Офісу розвитку малого та середнього підприємництва

Підготовлений експертами Офісу розвитку малого та середнього підприємництва (SMEDO) посібник про відкриття інформаційного пункту підприємця (ІПП) стане у пригоді громадам, які бажають створити додаткові стимули для розвитку підприємництва на своїх територіях.

Запропонована модель ІПП була випробувана в межах пілотного проекту, який тривав протягом 2019-2020 років за участі Міністерства економіки України, обласних державних адміністрацій, 12 громад з 4 регіонів (Чернігівська, Черкаська, Запорізька та Тернопільська області). Пілот був реалізований за підтримки проекту FORBIZ в межах програми Європейського Союзу – EU4Business.

За допомогою посібника (ЗАВАНТАЖИТИ 1,3 МБ) ви дізнаєтесь про основні передумови та кроки відкриття у своїй громаді ІПП, поради та базовий набір інструментів аби ваші підприємці знали більше про:

  • порядок реєстрації та ведення бізнесу;
  • програми підтримки;
  • розширення ринку збуту;
  • організації, де можна отримати фахові консультації.

«Інформаційна підтримки бізнесу у громаді – це історія про те, аби ваші підприємці дізнавалися першими про існуючі можливості старту чи розвитку власної справи. Це дозволить залучати додаткове фінансування та інвестиції саме у вашу громаду, що, в свою чергу, працюватиме на створення додаткових робочих місць та збільшення податкових надходжень у місцевий бюджет. В решті решт, це історія про побудову довіри між місцевою владою та підприємцями, – говорить Андрій Слабінський, директор Офісу розвитку малого та середнього підприємництва (SMEDO). - Запропонована нами модель ІПП – це про первинну базову підтримку, яку можна розгорнути досить швидко на базі існуючої інфраструктури та доступних джерел фінансування». 

«Під час проекту ми змогли вибудувати довіру з підприємцями, розвинути співпрацю та допомагати вести їхню підприємницьку діяльність. Створили базу суб’єктів господарювання громади, – ділиться досвідом роботи консультант ІПП Великогаївської громади». 

Про фактор довіри зауважує також консультант ІПП Мелітопольської громади:

«На жаль, представники бізнес-середовища не завжди охоче йдуть на контакт, а особливо, якщо ініціатива йде від влади. Але із запровадженням цього проєкту, можна сказати, що час, за який була проведена робота консультантами ІПП разом із місцевою владою, дозволив зменшити недовіру, довести можливість більш довірливих стосунків між бізнесом та владою».

Модель покликана забезпечити аби кожен підприємець чи той, хто планує ним стати, незалежно від місця проживання, роботи, міг мати доступ про можливості реалізації свого підприємницького потенціалу. Наявність саме фізичного контактного пункту дозволяє врахувати різні можливості доступу до цифрових рішень та Інтернету.

Автори посібника – фахівці SMEDO: менеджерка проекту Ксенія Савченко та директор SMEDO Андрій Слабінський

31.05.2021 - 09:38 | Переглядів: 8704

Приєднані зображення:

Теги:

розвиток бізнесу інфраструктура адміністративні послуги бюджет

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

12 листопада 2024

Ідеї, що зміцнюють місцеву економіку. Що таке креативні хаби, і як вони вдихають життя в громади

Ідеї, що зміцнюють місцеву економіку. Що таке...

Сьогодні економічний успіх громади визначається не лише кількістю вироблених товарів, а й здатністю генерувати нові...

12 листопада 2024

Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує комунікації з Агенціями регіонального розвитку

Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує...

Міністерство розвитку громад та територій України налагоджує комунікації з агенціями регіонального розвитку...

12 листопада 2024

Як громадам ставати регіональними полюсами зростання

Як громадам ставати регіональними полюсами...

Автори: Ярослав Жидик, асоційований партнер консалтингової компанії СІВІТТА Мирослав Кошелюк, експерт з місцевого...