Кожен мешканець громади, місцевий депутат, голова місцевої ради, представник місцевого органу виконавчої влади, урядової структури повинен мати змогу бачити результати діяльності громад. Бо тільки спираючись на чіткі і зрозумілі дані, можна приймати зважені управлінські рішення з розвитку територій, робити усвідомлений вибір на місцевих виборах і слідкувати за результатами діяльності обранців. Для цього Мінрегіон за підтримки експертів і створив портал спроможності громад.
Про це сказав заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода під час Форуму «Децентралізація та її реалії в новосформованих громадах», який відбувся сьогодні у місті Первомайськ Миколаївської області.
«Портал потрібен і для того, щоб громада бачила себе серед інших, і щоб громаду бачили інші. Бо, як правило, в тих громадах, де усе успішно, там гарний сайт, є усі цифри і дані, є комунікація з жителями. А у громадах, де щось не вдається, або щось приховується, інколи навіть сайту нормального немає, не кажучи вже про якісні і зрозумілі показники розвитку. Як там мешканцям робити висновки про ефективність місцевої влади? Вірити на слово місцевим політикам? Звичайно, можна, але набагато надійніше орієнтуватися на конкретну інформацію, голосуючи на місцевих виборах, чи вимагаючи від місцевої влади результату», - зазначив В’ячеслав Негода.
Заступник Міністра нагадав, що на порталі є 15 перших показників, які вже дають змогу аналізувати, порівнювати і робити висновки.
«Це лише початок роботи. Надалі кількість показників збільшуватиметься - лише по бюджетах їх буде не менше 15. Але вже зараз можна прослідкувати динаміку місцевих бюджетів, рівень дотаційності бюджетів громад, побачити, скільки громади витрачають на зарплати, а скільки - на розвиток. Є дані по медичній і освітній інфраструктурі. І можна, наприклад, прослідкувати, як оптимізація освітньої мережі впливає на вартість освіти для громади тощо», - сказав В’ячеслав Негода.
Він порадив представникам громад і місцевих державних адміністрацій користуватися даними порталу, особливо, під час розробки чи коригування планів і стратегій розвитку громад та територій.
Нагадаємо, одним з пріоритетних завдань Мінрегіону є оцінка спроможності громад, на основі бюджетних та інших показників. Це визначено Планом дій Уряду на 2021 рік та Указом Президента.
Більше про оцінку ефективності громад
Теги:
оцінка ефективності громад створення спроможних громад В'ячеслав Негода
Джерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація»
20 грудня 2024
Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)
Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)
Опис контексту SALAR International завершила свої поточні проєкти в Україні (DSP та PROSTO), які були...
20 грудня 2024
Ветеранська політика в громадах: як це працює та які можливості може використати місцева влада
Ветеранська політика в громадах: як це працює...
Після демобілізації, поранення, повернення додому, ветеранів та ветеранок зустрічають громади. За те, щоби військові...
20 грудня 2024
Набув чинності закон, який дозволяє комунальним підприємствам використовувати гуманітарну допомогу
Набув чинності закон, який дозволяє комунальним...
18 грудня 2024 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до статті 15 Закону України «Про гуманітарну...
20 грудня 2024
Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на бюджети територіальних громад - дослідження
Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на...
Дві третини доходів від ПДФО надходять до бюджетів тих громад, де люди працюють, а не живуть. Якщо змінити цю систему...