Радник міністра внутрішніх справ Володимир Мартиненко пояснив, як працюватимуть поліцейські офіцери громади, які замінять дільничних інспекторів в Україні, хто контролюватиме їхню роботу та оплачуватиме її, повідомляє Суспільне Новини.
Як розповів Володимир Мартиненко в ефірі Українського радіо, поліцейський має перебувати у громаді 98% часу.
“Не тільки перебувати, а й жити на території громади, постійно працювати, спілкуючись з громадою. Він буде займатися превенцією правопорушень у цій громаді і розслідувати дрібні злочини, ті, які не потребують залучення слідчо-оперативних підрозділів", — сказав він.
Радник очільника МВС запевняє, що хоча обов’язки поліцейського громади подібні до дільничних інспекторів, відмінність між ними є. Наприклад, дільничний не завжди був на території громади. Також, за словами Мартиненка, у багатьох випадках саме дільничні стали поліцейськими офіцерами громад.
Володимир Мартиненко уточнив, що поліцейських готуватимуть за таким принципом: відбір, тестування, навчання і співбесіди. Контролюватиме їх ефективність та платитиме за роботу і громада, і Нацполіція.
"У поліцейського громади йде солідарне фінансування. Тобто громада частково покриває ті витрати, які пов’язані з його роботою. І, відповідно, цей офіцер підзвітний цій громаді, але підпорядковується вищому керівництву Національної поліції. Але контроль його діяльності є з боку керівництва громади, жителів цієї громади та оцінкою його діяльності. За результатами цього контролю й оцінюється його діяльність. Поки що, з боку тих громад, в яких вже працюють поліцейські, нарікань на їхню роботу немає", — сказав радник міністра.
Він уточнив, що проєкт "Поліцейський громади" запустили ще наприкінці травня 2019 року, а закінчити планують до кінця 2020 року. Також Мартиненко додав, що Нацполіція постійно звертається до громад з ініціативами створення таких посад на місцях.
18 грудня 2024
Програма Polaris запрошує громади до партнерства за напрямом «Відновлення на місцевому рівні»
Програма Polaris запрошує громади до...
Шведсько-українська Програма Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» запрошує громади до партнерства...
18 грудня 2024
Освітній маркер: що нового в освіті за листопад
Освітній маркер: що нового в освіті за листопад
У новому випуску «Освітнього маркера» від Швейцарсько-українського проєкту DECIDE - дайджест подій та рішень...
18 грудня 2024
Практичні інструменти для відновлення даних про майно – матеріали тренінгу
Практичні інструменти для відновлення даних про...
17 грудня команда Проєкту SOERA провела тренінг «Відновлення втраченої інформації та документів про майно...
18 грудня 2024
Законодавчі ініціативи для місцевого самоврядування у 2024-2025 роках. Що зроблено і що заплановано?
Законодавчі ініціативи для місцевого...
Питання відновлення і розвитку громад а також впровадження подальших законодавчих та інших змін, які передбачає...