21 лютого 2024
Logo slogan

«Поліцейський офіцер громади»: на Дніпропетровщині говорили про важливість поширення проекту на усі громади

В Україні стартував черговий етап реалізації проєкту, в рамках якого пройде підготовка поліцейських офіцерів громад відповідно до викликів воєнного стану.


Про те, як громадам Дніпропетровщини долучитися до проєкту, а також про результати роботи поліцейських офіцерів говорили учасники інформаційної сесії, організованої Регіональним офісом «U-LEAD з Європою» в Дніпропетровській області спільно з представниками Головного управління Національної поліції у Дніпропетровській області.

«Громади нашого регіону були флагманами створення безпекового середовища для своїх мешканців. Мета нашого заходу – налагодити комунікацію між представниками поліції та громад, щоб вони могли обмінятися думками щодо проєкту «Поліцейський офіцер громади», обговорити проблеми та успішні практики», - зазначила Олена Тертишна, керівниця Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» в Дніпропетровській області.

Вже у 46 територіальних громадах, де проживає понад 900 тисяч мешканців, працюють 97 поліцейських офіцерів громади. Дослідження свідчать, що рівень довіри населення до поліцейських офіцерів громад становить 77%.

«Поліцейський офіцер громади – це новий рівень поліцейської реформи, новий рівень безпеки населення, новий рівень взаємодії з громадою. Для нас важливо, щоб громада забезпечила поліцейського сучасним приміщенням під поліцейську станцію, меблями та оргтехнікою. За можливості, надала службове житло», - зазначив Микола Сідий, начальник відділу взаємодії з громадами управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції у Дніпропетровській області.

За його словами, робота поліцейських офіцерів громади дуже важлива у воєнний час. З перших днів повномасштабної війни поліцейські офіцери громад займаються евакуацією мирного населення, доставляють гуманітарну допомогу, перевіряють внутрішньо переміщених осіб, затримують колаборантів, виїжджають на місця обстрілів російськими окупантами, охороняють місця події обстрілів та роз’яснюють жителям громад, як залишатися в безпеці і не травмуватися.

Як і у мирний час поліцейські офіцери громади оперативно відгукуються на потреби громади, залучають мешканців до спільної справи. Крім того, відтепер про свою діяльність поліцейський звітуватиме перед громадою кожні три місяці на загальних зборах громади.

Учасники обговорили основні завдання поліцейського офіцера громади та дізналися, в чому його діяльність відрізняється від роботи дільничного.

«Завдання поліцейського офіцера громади попередити злочин та запобігти правопорушенню. Кожен проходить відповідне навчання та підготовку. Коли ти працюєш в громаді, то знаєш кожного мешканця, знаєш родини, які потребують допомоги, знаєш підлітків, у яких багато енергії і яких треба направити у правильний бік», - розповів Олег Подтергер, поліцейський офіцер Гречаноподівської громади.

Голова Слов’янської громади Галина Смольська зазначила, що у них поки що немає свого поліцейського офіцера. І різниця відчутна: дільничний приїжджає на виклик, коли біда трапилася; а з досвіду колег поліцейський офіцер завжди поруч. Він місцевий і відповідає за безпеку саме в своїй громаді.

«Хочемо взяти участь у проєкті, плануємо працювати над створенням центру безпеки громади», - поділилася Галина Смольська.

Підсумовуючи зустріч, Микола Сідий зазначив, що спілкування та обговорення дуже важливі.

«Я почув думки голів громад та дізнався про їхні проблеми, отримав зворотній зв'язок щодо роботи наших офіцерів, занотував пропозиції. Наша основна мета – зробити поліцейського частиною громади. Готовий до співпраці та зустрічей», - зазначив начальник відділу взаємодії з громадами управління превентивної діяльності ГУ НПУ у Дніпропетровській області.

06.10.2022 - 09:36 | Переглядів: 3073
«Поліцейський офіцер громади»: на Дніпропетровщині говорили про важливість поширення проекту на усі громади

Теги:

безпека поліція війна

Область:

Дніпропетровська область

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

21 лютого 2024

Уряд затвердив фінансування 66 проєктів відновлення в регіонах - Мінінфраструктури

Уряд затвердив фінансування 66 проєктів...

Кабінет Міністрів України затвердив розподіл у 2024 році субвенції на відновлення в обсязі 2,3 млрд грн. Про це...

21 лютого 2024

Новомосковськ стане Самаром, а Южноукраїнськ – Гардом – рішення парламентського комітету

Новомосковськ стане Самаром, а Южноукраїнськ –...

21 лютого парламентський Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального...

21 лютого 2024

У 2023 році на придбання шкільних автобусів використано 97,5 % субвенції для забезпечення доступу до якісного освітнього процесу

У 2023 році на придбання шкільних автобусів...

Станом на 29 грудня 2023 року місцеві бюджети виділили на придбання шкільних автобусів 971,6 млн грн із передбачених...

21 лютого 2024

Добірку кращих практик громад у військовий час підготувала Асоціація міст України

Добірку кращих практик громад у військовий час...

Асоціація міст України у співпраці з Міжнародним Республіканським Інститутом, за фінансової підтримки USAID,...