Маємо запропонувати спрощений варіант схем планування районів, щоб громади мали змогу розпоряджатися землею, - В’ячеслав Негода

Необхідно у найкоротші терміни створити спрощений механізм, який би дозволяв окреслити межі В’ячеслав Негодатериторій і дав громадам можливість ефективно розпоряджатися землею. Про це сказав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода під час наради з представниками Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, науково-дослідних і проектних інститутів, Держкомзему щодо проблемних питань розроблення проектів землеустрою для сільських громад.

«Ми очікуємо, що вже на початку наступного року, з внесенням змін до Бюджетного та Податкового кодексів, органи місцевого самоврядування отримають значний ресурс для наповнення місцевих бюджетів, в тому числі від податків з нерухомості та землі. Але, звичайно, спочатку треба окреслити межі територій, з яких збиратимуть ці податки. Бо ми говоримо, що компетенція сільських, селищних, міських рад повинна розповсюджуватися і за межі населених пунктів, але при цьому не має чітких меж населених пунктів», - сказав В’ячеслав Негода.

За його словами, вся територія району повинна бути зрозуміло поділена між територіальними громадами. «Має бути повне розуміння, яка територія до чиєї компетенції відноситься. Тобто необхідно розробити схеми планування районів та їх частин», - зазначив заступник Міністра.  

Він зазначив, що сьогодні потрібне розуміння того, який мінімум документації потрібен, щоб позначити межі районів та громад, узгоджені між ними.

«Завдання міністерства і проектних інститутів - запропонувати схеми планування районів у спрощеному варіанті. Це буде перший крок до майбутньої величезної роботи про створенню повного пакету необхідної землевпорядної документації. При цьому ми вже зараз дамо можливість громадам ефективно розпоряджатися землею і покажемо необхідність подальшої розробки детальних планів розвитку їхніх територій», - сказав В’ячеслав Негода.

За результатами наради ініційована робоча група, яка запропонує основу - зміни до містобудівної документації, і вже на цій базі громади формуватимуть документи просторового розвитку, схеми територій сіл і селищ. До складу робочої групи ввійдуть фахівці Мінрегіону, Держземагентства, галузевих науково-дослідних інститутів, представники асоціацій органів місцевого самоврядування.

Теги:

В'ячеслав Негода

Джерело:

Мінрегіон

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

19 вересня 2024

Парламент ухвалив рішення про перейменування 10 міст 4 районів та більше 300 сіл та селищ в Україні

Парламент ухвалив рішення про перейменування 10...

19 вересня 2024 року Верховна Рада України ухвалила Постанову про перейменування окремих населених пунктів та районів...

19 вересня 2024

Вакансія. Експерт(ка) з міжнародної діяльності Всеукраїнської асоціації ОТГ

Вакансія. Експерт(ка) з міжнародної діяльності...

Всеукраїнська Асоціація об’єднаних територіальних громад оголошує конкурс на вакантну посаду експерта(ки) з...

19 вересня 2024

Вакансії! Всеукраїнська асоціація ОТГ запрошує до команди виконавчого офісу

Вакансії! Всеукраїнська асоціація ОТГ запрошує...

Всеукраїнська Асоціація об’єднаних територіальних громад оголосила конкурс на вакантні...

18 вересня 2024

Закон про відновлення середньострокового бюджетного планування на місцевому рівні – експертний коментар

Закон про відновлення середньострокового...

18 вересня Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо...