Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади у тому форматі, в якому вона проходить в Україні, є однією з найуспішніших реформ в Європі за останні роки. Так її оцінюють представники європейських країн та інституцій, які в свій час теж проводили таку реформу і які надавали експерту допомогу Україні у формуванні законодавчої основи змін у системі управління територіями, але ніхто з цих країн не диктував своїх умов. Тому що всі розуміють, що кожна країна має свої особливості, і те, що підходило одній країні, не обов’язково буде ефективним в іншій країні.
Про це йшла мова під час зустрічі заступника Міністра розвитку громад та територій В'ячеслава Негоди з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Болгарія в Україні Костадіном Коджабашевим. В зустрічі також взяли участь Повноважний міністр Посольства Республіки Болгарія в Україні Стояна Русінова, народний депутат України, голова Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко, народний депутат України, член Комітету Тетяна Плачкова, радник, Міністерство закордонних справ України Емір Рустанов.
Болгарська сторона висловила зацікавленість у збереженні цілісності Болградського району Одеської області після завершення адміністративно-територіальної реформи.
Українська сторона поінформувала, що реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні базується на Європейській Хартії місцевого самоврядування, яку ратифікувала Україна в 1997 році. Вся законодавча основа реформи на проектній стадії направляється на експертизу до Ради Європи.
Також було поінформовано, що метою реформи є максимальне наближення всіх послуг до людей, тому більшість владних повноважень і фінансових ресурсів передається на рівень спроможних громад, щоб саме громади будували свій шлях розвитку. Така зміна управління територіями вимагає і переформатування субрегіонального рівня адмінтерустрою держави. Адже районні ради та районні державні адміністрації в межах нині існуючих районів залишаються фактично без повноважень. Українська сторона зауважила, що районний рівень є штучним утворенням. Його існування продиктоване потребами організації державної влади на місцях. То ж майбутнє переформатування районів не вплине на якість життя людей в громадах, і ніяк не може завадити збереженню їх самобутності чи погіршити розвиток їх культури та традицій. Навпаки, реформа надає громадам більше можливостей для розвитку всіх сфер.
Бачення свого майбутнього, а це 5 спроможних громад, місцеве самоврядування Болградського району запропонувало внести до проекту Перспективного плану формування територій громад Одеської області і обласна державні адміністрація врахувала ці пропозиції.
Після завершення формування спроможних громад, Україна приступить до формування нового субрегіонального рівня, і це питання також будуть обговорювати та узгоджувати з усіма зацікавленими сторонами.
В Мінрегіоні нагадали, що формування адміністративно-
Також Українська сторона звернула увагу Болгарської сторони на неприйнятність поспішних висновків офіційних органів влади інших держав, які базуються на недостовірній інформації опонентів реформи в Україні.
На тему:
Усі тези про «знищення» чи «розривання» Болградського району - маніпуляції, - Віталій Безгін
МЗС обурене спробами втручання Болгарії у внутрішні справи України
Приєднані зображення:
Джерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація»
Поділитися новиною:
18 листопада 2024
Аналіз реверсної дотації на 2025 рік: експертний огляд
Аналіз реверсної дотації на 2025 рік:...
У контексті активних обговорень під час розгляду державного бюджету на 2025 рік Ігор Онищук, експерт...
18 листопада 2024
Долучайтеся до громадського обговорення проєкту Плану заходів з безбар’єрності на 2025-2026 роки
Долучайтеся до громадського обговорення проєкту...
Усі небайдужі громадяни, профільні громадські організації та експерти мають змогу надати пропозиції до Плану заходів...
18 листопада 2024
«Кластери Відродження» - конкурс грантів від...
Проєкт UCORD оголосив конкурс грантів «Кластери Відродження», спрямований на підтримку культурних партнерських...
18 листопада 2024
18 листопада - презентація результатів...
18 листопада з 12:30 до 13:30 відбудеться презентація результатів восьмого всеукраїнського...