Зміни до Конституції в частині децентралізації відбудуться, якщо їх підтримають місцеві лідери, - у Вінниці тривають публічні консультації

2 березня у Вінниці за участі представників місцевого самоврядування, профільних асоціацій, експертів та громадськості Вінницької, Тернопільської та Хмельницької областей відбулося публічне обговорення пропозицій щодо внесення змін до Конституції України «Конституційне забезпечення децентралізації в Україні – 2020».

«Попередні проекти змін до Конституції в частині децентралізації провалилися, бо не було якісного діалогу центральної влади з місцевою. Зараз ми цю помилку виправляємо. Оновлені правила гри, які дозволять змінити систему врядування в країні на краще, маєте напрацювати саме ви. Це має бути законопроект представників місцевого самоврядування. Щоб почути, зібрати і проаналізувати ваші думки, ми працюємо в регіонах. Разом з вами ми маємо створити країну громад, країну спроможності», сказав Віталій Безгін, народний депутат України.

«Рада, що нарешті є діалог, є нагода почути одне одного і домовитися, бо не можна робити реформу місцевого самоврядування без місцевого самоврядування. Ми хочемо почути вашу позицію по усіх питаннях, яких стосуватимуться зміни: це і місцеві бюджети, і нагляд за законністю рішень місцевого самоврядування, повноваження і права місцевого самоврядування та інші… Саме ви втілюватимете майбутні зміни у своїх громадах, тому ваша думка для нас важлива», - звернулася народний депутат України Лариса Білозір до представників громад.

«Такі фундаментальні зміни не можуть відбуватися без діалогу влади та представників громад на усіх можливих рівнях. Механізми управління в країні мають вибудовуватися знизу вгору, а не навпаки, як у нас було раніше», - зазначила народний депутат України Аліна Загоруйко.

«Завершити процес створення спроможних громад без змін до Конституції можна, а от закінчити децентралізацію, створити ефективну систему влади на усіх рівнях – ні. На публічних обговореннях в регіонах ми бачимо, що з цим погоджуються усі. Тому альтернативи немає. При цьому, майбутній проект конституційних змін повинні сприйняти самі місцеві лідери – голови громад, місцеві депутати. Тільки у такому випадку він може бути підтриманий парламентом», - сказав радник Прем’єр-міністра України Іван Лукеря.

З описом проблем, метою змін та нормами законопроєкту, які обговорюються в регіонах, можна ознайомитися за посиланням.

Планується, що вже в березні представники місцевого самоврядування з усіх регіонів ще раз зберуться у Києві, аби підсумувати результати публічних обговорень. Далі до процесу долучаться конституціоналісти та парламентські фракції, які готуватимуть текст майбутніх конституційних змін. Наступний етап – внесення законопроекту змін до Конституції України на розгляд Верховної Ради.

Графік наступних публічних обговорень:

Публічні обговорення вже відбулися в Донецькій, Луганській, Херсонській та Харківській областях.

Висловити свої пропозиції до конституційних змін усі бажаючі можуть також онлайн:

Приєднані зображення:

Теги:

Конституція обговорення Конституція

Область:

Вінницька область Тернопільська область Хмельницька область

Джерело:

Читайте також:

22 листопада 2024

Уряд затвердив розподіл додаткової дотації для місцевих бюджетів на майже 800 млн грн

Уряд затвердив розподіл додаткової дотації для...

22 листопада, Уряд затвердив черговий розподіл додаткової дотації для місцевих бюджетів, повідомили у Міністертсві...

22 листопада 2024

Окремі питання обмеження доступу до публічної інформації в ОМС в умовах воєнного стану

Окремі питання обмеження доступу до публічної...

Програма USAID DOBRE підготувала відеороз’яснення на тему: «Окремі питання обмеження доступу до публічної інформації...

22 листопада 2024

Конкурс «Громада на всі 100»: став відомий список фіналістів

Конкурс «Громада на всі 100»: став відомий...

Завершився другий етап конкурсу «Громада на всі 100», під час якого серед 261 громади обрали 40 учасників, що...

22 листопада 2024

Розмежування повноважень органів місцевого самоврядування є кроком до сильнішого багаторівневого врядування в Україні

Розмежування повноважень органів місцевого...

18 листопада у Бучі відбувся круглий стіл щодо розподілу повноважень органів місцевого самоврядування та органів...