Широка публічна дискусія має стати запорукою того, що майбутні зміни до Конституції в частині децентралізації будуть сприйняті суспільством і дадуть змогу успішно завершити децентралізацію в Україні.
Про це сказав Віце-прем’єр-міністр – Міністр розвитку громад та територій Денис Шмигаль в Сєвєродонецьку під час публічного обговорення пропозицій щодо внесення змін до Конституції України «Конституційне забезпечення децентралізації в Україні – 2020».
Ініціювали обговорення Офіс Президента України, Мінрегіон та парламентський Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. Учасники – представники місцевого самоврядування, громадськості та виконавчої влади Луганщини.
«Ця суспільна дискусія повинна допомогти усім нам знайти баланс у взаємовідносинах центральної влади та місцевого самоврядування. Ми хочемо мати сильне місцеве самоврядування. Керівники громад прагнуть, щоб держава не втручалась у їхню роботу. І так має бути. Але усі ми хочемо жити в сильній державі. Отже деякі функції, що стосуються національної безпеки, законності рішень, зовнішньої політики мають бути виключно у компетенції центральної влади. І у цих питаннях місцеве самоврядування має повністю покладатися на компетентні органи, а не намагатися вирішувати їх самостійно. Створити нову, більш ефективну систему організації і взаємодії усіх рівнів влади, знайти баланс компетенцій – це ті завдання, виконати які без змін до Конституції в частині децентралізації неможливо», - сказав Денис Шмигаль.
Нагадаємо, публічні обговорення змін до Конституції України, які мають закріпити реформовану систему місцевого самоврядування та нову територіальну організацію влади, а також децентралізацію владних повноважень стартували в Києві 25 лютого. Саме такий формат, як публічне обговорення підготовки змін до Основного Закону, ініціювала держава, щоб в результаті отримати спільне бачення конституційного фундаменту місцевого самоврядування.
Загалом до 4 березня публічні обговорення пройдуть також в Донецькій, Луганській, Дніпропетровській, Чернівецькій, Вінницькій, Харківській та Київській областях. До них долучаться представники місцевого самоврядування із сусідніх областей. Таким чином у публічних обговореннях майбутніх конституційних змін візьмуть участь всі регіони – місцеве самоврядування, їх асоціації, експерти, громадськість.
Раніше представники Венеціанської комісії та Ради Європи схвально відгукнулися про започаткування владою широкого громадського обговорення майбутніх конституційних змін і запевнили у подальшій підтримці втілення децентралізації влади в Україні.
Аргументовані думки та пропозиції до конституційних змін ви можете висловити онлайн тут: https://decentralization.ua/constitution/offers
Теги:
Конституція обговорення Конституція Денис Шмигаль
Область:
Луганська областьДжерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація»
22 січня 2025
До проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» долучаться ще 150 громад, – Олексій Кулеба
До проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади»...
Понад 100 голів громад, представників обласних військових адміністрацій, волонтерських рухів та міжнародних...
22 січня 2025
Відбулося перше засідання Координаційного...
У рамках центру також створено три основні робочі групи. Протягом засідання Віце-прем’єр-міністр з відновлення...
22 січня 2025
5 днів до завершення прийому заявок на партнерство по напряму «Відновлення на місцевому рівні»
5 днів до завершення прийому заявок на...
До 27 січня (включно) триває прийом заявок на партнерство зі шведсько-українською Програмою Polaris за напрямком...
22 січня 2025
Миттєвого переформатування громад не буде. Народний депутат закликав не сіяти паніку
Миттєвого переформатування громад не буде....
Народний депутат, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету Верховної Ради України...