Місцеве самоврядування стосується кожного: в країні тривають публічні обговорення конституційних змін

 

 

«Законопроект змін до Конституції України не має бути законопроектом когось одного. Це має бути законопроект, який стане консенсусом місцевого самоврядування, держави, експертного середовища. А ми станемо лише  його провідниками у парламентській залі». Про це в Херсоні сказав Віталій Безгін, народний депутат України, в ході публічного обговорення пропозицій щодо внесення змін до Конституції України «Конституційне забезпечення децентралізації в Україні – 2020». Участь в обговоренні взяли представники місцевого самоврядування та їх асоціацій, виконавчої влади та громадськості Херсонської, Одеської, Миколаївської областей.

 

 

Захід є продовженням обговорень конституційних змін, які 25 лютого відбулися в Києві. Тоді було досягнуто згоди щодо напрямків, які потребують широкого обговорення. Їх озвучив радник Прем’єр-міністра України Іван Лукеря.

«Чому сьогодні в країні такі безпрецедентні публічні обговорення конституційних змін щодо місцевого самоврядування і децентралізації влади? Тому що місцеве самоврядування стосується кожного. І нам необхідно обговорити питання, якою хочемо бачити систему адмінтерустрою – дворівневу – громада і регіон, чи трирівневу – громада, район, регіон. Потрібно визначитися із системою влади на кожному рівні адмінтерустрою і попрацювати над чітким розмежуванням повноважень між органами державної влади та органами місцевого самоврядування усіх рівнів. Важлива складова – фінансове забезпечення місцевого самоврядування і його домірність делегованим повноваженням. І те, що викликає найбільше дискусій – механізм взаємодії держави і органу місцевого самоврядування у забезпеченні законності рішень місцевого самоврядування», - сказав Іван Лукеря.

 

 

По кожному з цих напрямків учасники обговорень протягом кількох годин напрацьовували свої пропозиції у форматі дискусій. Узгоджені позиції направлять до Києва, де вже в березні представники місцевого самоврядування з усіх регіонів ще раз зберуться, аби підсумувати результати публічних обговорень. Далі до процесу долучаться конституціоналісти та парламентські фракції, які готуватимуть текст майбутніх конституційних змін. Наступний етап – внесення законопроекту змін до Конституції України на розгляд Верховної Ради.

 

 

 

Вже завтра, 29 лютого, публічне обговорення майбутніх змін до Основного Закону пройде в Харкові за участі представників місцевого самоврядування Харківської, Сумської та Полтавської областей (зареєструватися).

До процесу публічного обговорення залучені всі регіони України:

Раніше «Децентралізація» повідомляла про публічні обговорення змін до Основного закону щодо децентралізації влади в Донецькій та Луганській областях за участі Віце-прем’єр-міністра – Міністра розвитку громад та територій Дениса Шмигаля.  

Теги:

Конституція обговорення Конституція Іван Лукеря

Область:

Миколаївська область Одеська область Херсонська область

Джерело:

Читайте також:

20 грудня 2024

Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)

Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)

  Опис контексту SALAR International завершила свої поточні проєкти в Україні (DSP та PROSTO), які були...

20 грудня 2024

Ветеранська політика в громадах: як це працює та які можливості може використати місцева влада

Ветеранська політика в громадах: як це працює...

Після демобілізації, поранення, повернення додому, ветеранів та ветеранок зустрічають громади. За те, щоби військові...

20 грудня 2024

Набув чинності закон, який дозволяє комунальним підприємствам використовувати гуманітарну допомогу

Набув чинності закон, який дозволяє комунальним...

18 грудня 2024 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до статті 15 Закону України «Про гуманітарну...

20 грудня 2024

Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на бюджети територіальних громад - дослідження

Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на...

Дві третини доходів від ПДФО надходять до бюджетів тих громад, де люди працюють, а не живуть. Якщо змінити цю систему...