Фінансова спроможність ЦНАП та розміри сплати за адмінпослуги: розпочалось обговорення з представниками громад та експертною спільнотою
30 січня у Домі Децентралізації відбулося обговорення питання фінансової спроможності ЦНАП та розмірів плати за адмінпослуги, в якому взяли участь більше 70 представників громад, галузевих асоціацій та експертів з адміністративних послуг.
«Уряд України має амбітні плани по розвитку мережі ЦНАП, ми працюємо над цим разом та дуже вітаємо цей процес. При цьому, ми бачимо ситуацію в громадах і розуміємо, що без належного фінансування складно навіть зберегти вже діючу мережу. Тому ми й підіймаємо таке не популярне серед населення питання, щодо вартості послуг. Аналіз експертів Програми показує, що надходження від плати за адмінпослуги дуже низькі. Вартість деяких з них не переглядалася десятки років. При цьому, як правило, на функціонування ЦНАП йдуть кошти, що надійшли до бюджету як плата за адмінпослуги. Очевидно, що їх не вистачає для забезпечення ефективної роботи ЦНАП. Громади змушені шукати інші джерела фінансування, що не завжди можливо», - зазначила Сусанна Делланс директор Програми «U-LEAD з Європою» від шведського агентства з міжнародного розвитку Sida.
«Райони будуть, очевидно, оптимізовані. У зв’язку з цим, виникають певні виклики. Серед них - формування мережі ЦНАП у тих громадах, що будуть створені. Наше міністерство разом з іншими міністерствами, включаючи Мінцифру, вважає, що адміністративні послуги мають надаватися на рівні громад. Це наша політика реформи. Переважна більшість повноважень і ресурсів, які отримує місцеве самоврядування повинні йти в громаду для того, щоб там надавалися всі послуги. До того ж громади самостійно обирають керівництва, це створює більше відповідальності перед мешканцями на місцях», - сказав В’ячеслав Негода, заступник міністра розвитку громад та територій України.
Він також зазначив, що ЦНАП – обов’язкова опція спроможних громад, яка не повинна перетворитися на тягар.
До обговорення також долучилися Наталія Марчук, начальник відділу розширення мережі та забезпечення якісного надання публічних послуг та Іван Макогон, головний спеціаліст відділу прогнозування Департаменту прогнозування доходів бюджету та методології бухгалтерського обліку Міністерства фінансів України.
За результатами обговорення експертна команда напряму з покращення якості надання адміністративних послуг Програми «U-LEAD з Європою» підготує рекомендації для відповідальних органів влади.

Приєднані зображення:
Теги:
Джерело:
Програма «U-LEAD з Європою»

Поділитися новиною:
23 травня 2025
90% громад потребують фінансової та фахової...
Більше 70 українських громад протягом тижня взяли участь в дослідженні аналітичного центру DiXi Group щодо...
23 травня 2025
Відбулася прем’єра відеоблогу «Пліч-о-пліч» з Андрієм Бєдняковим
Відбулася прем’єра відеоблогу «Пліч-о-пліч» з...
У межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» стартував відеоблог «Пліч-о-пліч». Його ведучий — амбасадор проєкту...
23 травня 2025
«Євроінтеграційне навчання для українських...
Уже з понеділка представники восьми українських областей – Запорізької, Рівненської, Тернопільської, Харківської,...
23 травня 2025
Івано-Франківськ та Лулео стали містами-побратимами: договір підписали у Швеції
Івано-Франківськ та Лулео стали...
У межах Шведсько-українського форуму муніципального партнерства 20 травня 2025 року Івано-Франківськ (Україна) та...