14 квітня 2025
Децентралізація

Верховна Рада прийняла за основу законопроект, необхідний для завершення формування спроможних громад і районів

17 січня 2020 року Верховна Рада України прийняла у першому читанні Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" №2653 від 20.12.2019.

Як повідомлялося, цей проект закону вводить поняття адміністративного центру територіальної громади та території територіальної громади. Крім того, законопроект пропонує до прийняття закону про адміністративно-територіальний устрій України уповноважити Кабінет Міністрів України визначати адміністративні центри та території територіальних громад, а також подавати до Верховної Ради України проекти законодавчих актів щодо утворення і ліквідації районів.

Реалізація закладених в законопроекті положень дозволить провести у 2020 році місцеві вибори на новій територіальній основі громад і районів.

Поділитися новиною:

Коментарі:
Profilepic
Андрес Антонов
21.01.2020 - 12:14
ПРИВИД ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ В ДОНЕЦЬКІЙОБЛАСТІ Як ідуть процеси децентралізації в Донецькій області. Якщо розглядати реформу з точки зору Конституції та Законів України, то кожен зможе зрозуміти, що перспективні плани, які пропонує Донецька ОДА на розгляд Міністерства, є ні що інше як порушення Конституції та Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Перспективний план формування спроможних громад у Донецькій області розробляється з грубими порушеннями демократичних процедур передбачених Конституцією України та Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», а саме; ст..7 Конституції України: Визнається та гарантується місцеве самоврядування, ст..22 Конституції України говорить, що при прийнятті нових Законів або внесення змін до них не допускається звуження змісту та об’єму існуючих прав та свобод. Ст. 140 Конституції України Гарантує право територіальних громад самостійно вирішувати питання місцевого значення. Ст. 2, та ст..4 п 5 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», передбачають: дотримання конституційності та законності, добровільності, економічної ефективності, держпідтримки, повсюдності місцевого самоврядування, прозорості та відкритості, відповідальності. Також вимагається, що якість та доступність послуг, що надаються в об’єднаній територіальній громаді, не може бути нижчою, ніж до об’єднання. Що відбувається на справді. Запущені процеси «підкилимного вирішення» формування перспективних планів, де не враховується ні думка сільського населення, ні рішення сесій місцевих рад, ні результати обговорень. До чого це призводить (дії ОДА) це призводить до порушення всіх демократичних процесів в Україні. Перспективні плани розробляються не для населення, а для груп, які мають вплив на процеси. ПОКРОВСЬКИЙ РАЙОН ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ. Перспективний план (якщо затвердять в такому вигляді, який намагається пропхнути Донецька ОДА), такий план знищить села в Покровському районі. Недопустимо створювати ОТГ з чисельністю населення 100 000 мешканців серед яких 80 відсотків, це будуть мешканці міста. Зрозуміло, що при такій моделі ОТГ сільське населення не отримає свого представника та не матиме ніякої противаги міським представникам всіх рівнів. Така ситуація призведе до занепаду села і ті результати розвитку, які досягли села за останні роки, будуть просто знищені, а в подальшому і самі села будуть знищені. На сьогодні з децентралізації зробили простий переподіл сфер впливу деяких посадових осіб та бізнес структур. Дії Донецької ОДА викликають підозру у населення в тому, що якось проглядається зацікавленість ОДА в створенні конкретних ОТГ під конкретних вище зазначених людей та структур, але ні як не враховується ні думка, ні дії місцевого самоврядування та мешканців, населення багатотисячного. Якщо не зупинити цей дерибан територій, то привид децентралізації залишить території безлюдними та депресивними.
Відповісти
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

14 квітня 2025

Замість листів співчуття - справжня допомога: Білозерська громада в проєкті «Пліч-о-пліч»

Замість листів співчуття - справжня допомога:...

  Начальник Білозерської селищної військової адміністрації Ігор Острівний розповів про життя на Херсонщині під...

11 квітня 2025

Місцеві бюджети отримають 1,5 млрд грн додаткової дотації за I квартал 2025

Місцеві бюджети отримають 1,5 млрд грн...

11 квітня Кабінет Міністрів України розподілив додаткову дотацію з державного бюджету місцевим бюджетам за І квартал...

11 квітня 2025

Уряд виділив майже 500 млн грн на обладнання академічних ліцеїв - як подати заявку (+інфографіка)

Уряд виділив майже 500 млн грн на обладнання...

З 8 до 18 квітня 2025 року Міністерство освіти і науки України приймає заявки на отримання освітньої субвенції в...

10 квітня 2025

15 квітня - вебінар «Реформа управління публічними інвестиціями: роль місцевого самоврядування»

15 квітня - вебінар «Реформа управління...

  15 квітня об 11:00 розпочнеться вебінар «Реформа управління публічними інвестиціями: роль місцевого...