18 грудня 2019 року Кабінет Міністрів затвердив перспективний план формування територій громад Закарпатської області та зміни до перспективних планів Луганської, Полтавської, Тернопільської, Харківської та Чернігівської областей.
Відтепер Закарпаття має перспективний план, якого в області до цього взагалі не було. Кількість громад і їх конфігурація у документі ще не остаточна, бо робота над перспективними планами усіх областей триватиме в регіонах аж до прийняття закону про адміністративно-територіальний устрій.
У перспективному плані Луганської області уточнили склад Новоастраханської, Щастинської, Новопсковської, Сватівської, Широківської, Старобільської та Чмирівської громад. Перспективний план області доповнили Великочернігівською, Веселівською, Калмиківською, Підгорівською, Красноталівською, Нижньотеплівською та Коломийчиською громадами. З перспективного плану вилучили Кам’янську громаду.
У перспективному плані Полтавської області уточнили склад Великобагачанської, Глобинської, Крикиївської, Зіньківської, Опішнянської, Кобеляцької, Озерянської, Козельщинської, Лохвицької, Комишнянської, Лазірківської, Пирятинської, Березоворудської, Коломацької, Клепачівської, Чорнухинської, Чутівської, Гадяцької, Миргородської та Полтавської громад. План області доповнили Гегелівською, Великобудищанською, Кам’янопотоківською, Заводською, Ромоданівською, Новооржицькою, Супрунівською, Петрівською та Дмитрівською громадами. Не зазнав змін склад Ланнівської та Карлівської громад.
У перспективному плані Тернопільської області уточнили склад Бережанської, Саранчуківської, Борщівської, Більче-Золотецької, Мельнице-Подільської, Залозецької, Озернянської, Підгаєцької, Біленької, Тернопільської громад. Перспективний план області доповнили Нараївською громадою.
З перспективного плану Харківської області виключили Ков’язьку та Хрестищенську громади, уточнили склад Валківської, Великобурлуцької, Шипуватської, Красноградської, Оскільської, Ізюмської та Куп’янської громад. Перспективний план доповнили Кіндрашівською, Курилівською та Петропавлівською громадами.
У перспективному плані Чернігівської області уточнили склад Тупичівської, Малодівицької, Линовицької, Ріпкинської, ГончарІвської, Михайло-Коцюбинської, Седнівської, Чернігівської громад. Перспективний план області доповнили Сухополов’янською, Яблунівською, Добрянською, Киселівською, Вихвостівською громадами, а також вилучити Халявинську громаду.
Ці зміни до перспективних планів областей дозволять доданим до них громадам перейти на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом, а також отримати субвенцію на розвиток інфраструктури.
Нагадаємо, Мінрегіон спільно з підкомітетом з питань адміністративно-територіального устрою Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування розпочали консультації щодо майбутніх перспективних планів областей.
Теги:
Область:
Закарпатська область Луганська область Полтавська область Тернопільська область Харківська область Чернігівська областьДжерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація»
Поділитися новиною:
18 листопада 2024
Аналіз реверсної дотації на 2025 рік: експертний огляд
Аналіз реверсної дотації на 2025 рік:...
У контексті активних обговорень під час розгляду державного бюджету на 2025 рік Ігор Онищук, експерт...
18 листопада 2024
Долучайтеся до громадського обговорення проєкту Плану заходів з безбар’єрності на 2025-2026 роки
Долучайтеся до громадського обговорення проєкту...
Усі небайдужі громадяни, профільні громадські організації та експерти мають змогу надати пропозиції до Плану заходів...
18 листопада 2024
«Кластери Відродження» - конкурс грантів від...
Проєкт UCORD оголосив конкурс грантів «Кластери Відродження», спрямований на підтримку культурних партнерських...
18 листопада 2024
18 листопада - презентація результатів...
18 листопада з 12:30 до 13:30 відбудеться презентація результатів восьмого всеукраїнського...