18 грудня 2019 року Кабінет Міністрів затвердив перспективний план формування територій громад Закарпатської області та зміни до перспективних планів Луганської, Полтавської, Тернопільської, Харківської та Чернігівської областей.
Відтепер Закарпаття має перспективний план, якого в області до цього взагалі не було. Кількість громад і їх конфігурація у документі ще не остаточна, бо робота над перспективними планами усіх областей триватиме в регіонах аж до прийняття закону про адміністративно-територіальний устрій.
У перспективному плані Луганської області уточнили склад Новоастраханської, Щастинської, Новопсковської, Сватівської, Широківської, Старобільської та Чмирівської громад. Перспективний план області доповнили Великочернігівською, Веселівською, Калмиківською, Підгорівською, Красноталівською, Нижньотеплівською та Коломийчиською громадами. З перспективного плану вилучили Кам’янську громаду.
У перспективному плані Полтавської області уточнили склад Великобагачанської, Глобинської, Крикиївської, Зіньківської, Опішнянської, Кобеляцької, Озерянської, Козельщинської, Лохвицької, Комишнянської, Лазірківської, Пирятинської, Березоворудської, Коломацької, Клепачівської, Чорнухинської, Чутівської, Гадяцької, Миргородської та Полтавської громад. План області доповнили Гегелівською, Великобудищанською, Кам’янопотоківською, Заводською, Ромоданівською, Новооржицькою, Супрунівською, Петрівською та Дмитрівською громадами. Не зазнав змін склад Ланнівської та Карлівської громад.
У перспективному плані Тернопільської області уточнили склад Бережанської, Саранчуківської, Борщівської, Більче-Золотецької, Мельнице-Подільської, Залозецької, Озернянської, Підгаєцької, Біленької, Тернопільської громад. Перспективний план області доповнили Нараївською громадою.
З перспективного плану Харківської області виключили Ков’язьку та Хрестищенську громади, уточнили склад Валківської, Великобурлуцької, Шипуватської, Красноградської, Оскільської, Ізюмської та Куп’янської громад. Перспективний план доповнили Кіндрашівською, Курилівською та Петропавлівською громадами.
У перспективному плані Чернігівської області уточнили склад Тупичівської, Малодівицької, Линовицької, Ріпкинської, ГончарІвської, Михайло-Коцюбинської, Седнівської, Чернігівської громад. Перспективний план області доповнили Сухополов’янською, Яблунівською, Добрянською, Киселівською, Вихвостівською громадами, а також вилучити Халявинську громаду.
Ці зміни до перспективних планів областей дозволять доданим до них громадам перейти на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом, а також отримати субвенцію на розвиток інфраструктури.
Нагадаємо, Мінрегіон спільно з підкомітетом з питань адміністративно-територіального устрою Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування розпочали консультації щодо майбутніх перспективних планів областей.
Теги:
Область:
Закарпатська область Луганська область Полтавська область Тернопільська область Харківська область Чернігівська областьДжерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація»
22 січня 2025
До проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» долучаться ще 150 громад, – Олексій Кулеба
До проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади»...
Понад 100 голів громад, представників обласних військових адміністрацій, волонтерських рухів та міжнародних...
22 січня 2025
Відбулося перше засідання Координаційного...
У рамках центру також створено три основні робочі групи. Протягом засідання Віце-прем’єр-міністр з відновлення...
22 січня 2025
5 днів до завершення прийому заявок на партнерство по напряму «Відновлення на місцевому рівні»
5 днів до завершення прийому заявок на...
До 27 січня (включно) триває прийом заявок на партнерство зі шведсько-українською Програмою Polaris за напрямком...
22 січня 2025
Миттєвого переформатування громад не буде. Народний депутат закликав не сіяти паніку
Миттєвого переформатування громад не буде....
Народний депутат, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету Верховної Ради України...