«Яблунева агломерація» громад Хотинщини перемогла у всеукраїнському конкурсі проектів зі співпраці громад

 

Проект співпраці Недобоївської, Хотинської, Рукшинської та Клішковецької громад Чернівецької області «Партнерство територіальних громад «Яблуневої агломерації» як ефективний інструмент місцевого розвитку» став одним з трьох переможців всеукраїнського конкурсу зі співпраці міських та сільських громад.

Конкурс «Партнерство міських та сільських громад як інструмент місцевого економічного розвитку» проводив Інститут громадянського суспільства за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

Загалом на конкурс надійшло 26 ідей з усієї України, й ініційований Недобоївською ОТГ проєкт увійшов у трійку найкращих. «Я кілька років працював у міжвідомчій комісії з розгляду проєктів регіонального розвитку, що можуть фінансуватися за рахунок коштів ДФРР. Нічого подібного я не бачив. Жодного розвиткового проєкту від громад не надходило: як не вікна ремонтують, то дахи. А сьогодні стільки наставив п'ятірок, що не знав, за кого голосувати. Я побачив купу класних проєктів – чого тільки варті проєкти з безпеки, древлянський край, мелітопольська черешня, галицькі ягоди... Всі заслуговують уваги та фінансування», - говорить Анатолій Ткачук, директор з науки і розвитку Інституту громадянського суспільства.

 

 

Проєктам-переможцям допоможуть в пошуку фінансування та подачі проєктних ідей на гранти від європейських фондів. Окрім цього на заході Андрей Хорват, заступник директора Програми «U-LEAD з Європою» від GIZ, додав оптимізму представникам громад вказівкою, що надалі Програма планує підтримати доопрацьовані ідеї. «Ми очікуємо, що буде 26 місько-сільських партнерств та 26 проєктів співробітництва. І якщо у цих партнерствах дійдуть згоди по всіх ключових позиціях і вони будуть налаштовані на успіх, то ми їх підтримуватимемо», - зазначив Андрей Хорват.

 

 

«Для нас це пріоритетний проєкт, так визначено і в стратегії розвитку громади. На нещодавньому міжнародному інвестиційному форумі в Маріуполі від Чернівецької області ця ідея також була представлена з-поміж п’яти інших», - розповів Андрій Дранчук, заступник голови Недобоївської ОТГ. До слова, ініціатива Яблуневої агломерації на форумі була презентована поряд з такими проєктами як будівництво Дністровської ГАЕС та розвиток аеропорту Чернівців, що лишень підкреслює її інноваційність та важливість не лишень для декількох громад, а й всього регіону.  

 

 

Якщо говорити про саму ідею співпраці, то на території Яблуневої агломерації під садами зайнято більше 11 тис. га площ, а середньорічне виробництво фруктів становить близько 200 тис. тонн. В Недобоївській ОТГ сконцентровано холодильні фруктосховища (90 тис. тонн), сучасна сортувальна лінія (5 тонн/год), цех із виробництва картонної упаковки. Наприкінці минулого року вищезгадані громади підписали договір про співробітництво в цьому напрямі. Тому задля підтримки малих товаровиробників та галузі в цілому виникла потреба у створенні на території агломерації цехів із заготівлі та переробки плодовоягідної продукції, центру економічного зростання. Це дасть можливість формувати великі партії продукції, переробляти її та продавати, розширивши ринок збуту, зокрема, і на країни ЄС. Загальний бюджет проєкту складає близько 24 млн грн, тож супровід у пошуку інвесторів буде дуже доречним.

Автор: Андрій Кучуран, радник з комунікації Чернівецького офісу Програми «U-LEAD з Європою»

Фото: Інститут громадянського суспільства

Теги:

співробітництво Анатолій Ткачук

Область:

Чернівецька область

Громади:

Клішковецька територіальна громада Недобоївська територіальна громада Рукшинська територіальна громада Хотинська територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

20 травня 2024

Дві полтавські громади стають здоровішими разом завдяки співпраці

Дві полтавські громади стають здоровішими разом...

В ході децентралізації у Лохвицькому районі Полтавської області сформувалися три громади: Лохвицька, Сенчанська та...

01 травня 2024

Як у Білоцерківській громаді, що на Полтавщині, діти створюють соціальні проєкти та змінюють громаду

Як у Білоцерківській громаді, що на Полтавщині,...

Як Білоцерківська громада, що на Полтавщині, почала свій шлях у проєкті DECIDE, які цікаві проєкти вдалося втілити та...

19 квітня 2024

У Овруцькій громаді роблять ставку на проєктну діяльність

У Овруцькій громаді роблять ставку на проєктну...

Створити сектор проєктного менеджменту – таке рішення прийняла Овруцька громада, беручи участь у програмі підтримки...

01 квітня 2024

Якісні медичні послуги у селі: досвід Полицької громади

Якісні медичні послуги у селі: досвід Полицької...

Громада з Рівненщини створила власний Центр первинної медико-санітарної допомоги. Їм допомогли експерти місцевого...