«Яблунева агломерація» громад Хотинщини перемогла у всеукраїнському конкурсі проектів зі співпраці громад

 

Проект співпраці Недобоївської, Хотинської, Рукшинської та Клішковецької громад Чернівецької області «Партнерство територіальних громад «Яблуневої агломерації» як ефективний інструмент місцевого розвитку» став одним з трьох переможців всеукраїнського конкурсу зі співпраці міських та сільських громад.

Конкурс «Партнерство міських та сільських громад як інструмент місцевого економічного розвитку» проводив Інститут громадянського суспільства за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

Загалом на конкурс надійшло 26 ідей з усієї України, й ініційований Недобоївською ОТГ проєкт увійшов у трійку найкращих. «Я кілька років працював у міжвідомчій комісії з розгляду проєктів регіонального розвитку, що можуть фінансуватися за рахунок коштів ДФРР. Нічого подібного я не бачив. Жодного розвиткового проєкту від громад не надходило: як не вікна ремонтують, то дахи. А сьогодні стільки наставив п'ятірок, що не знав, за кого голосувати. Я побачив купу класних проєктів – чого тільки варті проєкти з безпеки, древлянський край, мелітопольська черешня, галицькі ягоди... Всі заслуговують уваги та фінансування», - говорить Анатолій Ткачук, директор з науки і розвитку Інституту громадянського суспільства.

 

 

Проєктам-переможцям допоможуть в пошуку фінансування та подачі проєктних ідей на гранти від європейських фондів. Окрім цього на заході Андрей Хорват, заступник директора Програми «U-LEAD з Європою» від GIZ, додав оптимізму представникам громад вказівкою, що надалі Програма планує підтримати доопрацьовані ідеї. «Ми очікуємо, що буде 26 місько-сільських партнерств та 26 проєктів співробітництва. І якщо у цих партнерствах дійдуть згоди по всіх ключових позиціях і вони будуть налаштовані на успіх, то ми їх підтримуватимемо», - зазначив Андрей Хорват.

 

 

«Для нас це пріоритетний проєкт, так визначено і в стратегії розвитку громади. На нещодавньому міжнародному інвестиційному форумі в Маріуполі від Чернівецької області ця ідея також була представлена з-поміж п’яти інших», - розповів Андрій Дранчук, заступник голови Недобоївської ОТГ. До слова, ініціатива Яблуневої агломерації на форумі була презентована поряд з такими проєктами як будівництво Дністровської ГАЕС та розвиток аеропорту Чернівців, що лишень підкреслює її інноваційність та важливість не лишень для декількох громад, а й всього регіону.  

 

 

Якщо говорити про саму ідею співпраці, то на території Яблуневої агломерації під садами зайнято більше 11 тис. га площ, а середньорічне виробництво фруктів становить близько 200 тис. тонн. В Недобоївській ОТГ сконцентровано холодильні фруктосховища (90 тис. тонн), сучасна сортувальна лінія (5 тонн/год), цех із виробництва картонної упаковки. Наприкінці минулого року вищезгадані громади підписали договір про співробітництво в цьому напрямі. Тому задля підтримки малих товаровиробників та галузі в цілому виникла потреба у створенні на території агломерації цехів із заготівлі та переробки плодовоягідної продукції, центру економічного зростання. Це дасть можливість формувати великі партії продукції, переробляти її та продавати, розширивши ринок збуту, зокрема, і на країни ЄС. Загальний бюджет проєкту складає близько 24 млн грн, тож супровід у пошуку інвесторів буде дуже доречним.

Автор: Андрій Кучуран, радник з комунікації Чернівецького офісу Програми «U-LEAD з Європою»

Фото: Інститут громадянського суспільства

Теги:

співробітництво Анатолій Ткачук

Область:

Чернівецька область

Громади:

Клішковецька територіальна громада Недобоївська територіальна громада Рукшинська територіальна громада Хотинська територіальна громада

Джерело:

Читайте також:

16 грудня 2024

80% закладів освіти пошкодила росія. Як у Чернігові облаштовують сучасні шкільні укриття

80% закладів освіти пошкодила росія. Як у...

«Внаслідок повномасштабного вторгнення і постійних обстрілів Чернігова 80 % закладів освіти, тобто шкіл, садочків,...

13 грудня 2024

«Я згоден проміняти великий бюджет нашої громади на високі доходи наших мешканців». Інтерв'ю голови громади

«Я згоден проміняти великий бюджет нашої...

Голова одної з найбагатших на Полтавщині Сергіївської громади Ігор Лідовий розповів про те, чому розвиток...

02 грудня 2024

Щоб розвивати громаду: в Царичанці за підтримки Програми USAID DOBRE запрацював медіацентр

Щоб розвивати громаду: в Царичанці за підтримки...

У Царичанській територіальній громаді Дніпропетровської області за підтримки Програми USAID DOBRE відкрили медіацентр...

02 грудня 2024

Те, про що мріяли й чого бракувало. Як у Решетилівській громаді учні створювали громадські проєкти

Те, про що мріяли й чого бракувало. Як у...

Авторка: Марія Булейко (Марковська) Полтавщина – чи не перший регіон в Україні, де ще у 2019 році на обласному...