Замість одного мільйону – сім: першопрохідці в південних селах рахують доходи

Бути чи не бути? – ледь не шекспірівський вибір постав зараз перед багатьма селами. Реформа децентралізації, яка невдовзі об’єднає населені пункти, дає багато відповідей про об’єднання і вигоди від децентралізації, але і запитань у людей до цього часу залишилося чимало. Залишається невизначеними до кінця медична та освітня реформи. Створені об’єднані громади бідкаються на відсутність багатьох роз’яснень по своїй роботі, не внесених до цього часу змін у Конституцію України, тощо. 

Маразліївський сільський голова Олександр Чумак навесні вирішив взяти на себе відповідальність, і виступив ініціатором об’єднання громад з центром у селі Маразліївка. Об’єднана громада у жовтні пройшла вибори, на яких Чумака обрали головою об’єднаної громади. 

 - Те що вже було – ми 25 років бачили, і наситилися. Тепер ми свідомо від цього відходимо, бо хочеться якихось змін на краще – говорить Олександр Чумак, голова об’єднаної громади.
 
Об’єднання проходило добровільно без всяких ексцесів, щоправда декілька сіл надало відмову. Громада об’єднала три сільські ради, і вісім населених пунктів, Маразліївка серед них найбільша. Відмови від об’єднання Олександр Чумак не вважає невдачею:

- Люди були не готові морально, і матеріально. Хтось боявся віддати свої повноваження, хтось - втратити роботу. Дебатів було багато. Ми мали більше 10 зустрічей це точно.

Перспектива обіцяних доходів від держави поки що додає оптимізму очільнику громади:
- Ми побачимо на протязі року. Якщо нам дадуть 50% від обіцяного - будемо задоволені, якщо 100% – щасливі! У нас немає часу зволікати зі змінами. Ці вибори проміжні, всього на два роки. Треба або працювати, або тікати. Часу на розкачування немає. Якщо інші побачать результат об’єднання, вони прибіжать, не треба буде нікого вговорювати – впевнений голова об’єднаної громади.

Якщо говорити про дохідну частину громади, то у Маразліївці прорахували, що за рік отримають 7 млн. доходів, при тому, що раніше доходи всіх сіл, що увійшли у громаду не перевищували і одного мільйону.

Транспортне сполучення відносно непогане – міжміські автобуси до Білгород-Дністровського проходять через Маразліївку. Є декілька сіл, звідки немає рейсових автобусів, що проїздять через Маразліївку, але в сільській раді говорять, що будуть змінювати деякі автобусні маршрути. Більше - ТУТ.

Область:

Чернігівська область

Джерело:

«Портал Чернігова»

Читайте також:

20 грудня 2024

Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)

Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)

  Опис контексту SALAR International завершила свої поточні проєкти в Україні (DSP та PROSTO), які були...

20 грудня 2024

Ветеранська політика в громадах: як це працює та які можливості може використати місцева влада

Ветеранська політика в громадах: як це працює...

Після демобілізації, поранення, повернення додому, ветеранів та ветеранок зустрічають громади. За те, щоби військові...

20 грудня 2024

Набув чинності закон, який дозволяє комунальним підприємствам використовувати гуманітарну допомогу

Набув чинності закон, який дозволяє комунальним...

18 грудня 2024 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до статті 15 Закону України «Про гуманітарну...

20 грудня 2024

Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на бюджети територіальних громад - дослідження

Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на...

Дві третини доходів від ПДФО надходять до бюджетів тих громад, де люди працюють, а не живуть. Якщо змінити цю систему...