Громадська думка закладає міцний фундамент для потенційного розвитку громади. Вдало налагодивши систему збору та аналізу думок громадян, влада може підсилити результативність власної роботи та укріпити довіру до неї.
У циклі статей "Цифрові громади" Програма DOBRE радить ОТГ, як успішно зростати у діджитал-просторі, а також, як за допомогою онлайн-інструментів установити постійний зв’язок із мешканцями громади.
Існують щонайменш три складові:
Один із практичних способів — проводити опитування через онлайн-сервіси. Переваги онлайн-сервісів зрозумілі: цифровий формат зручний тим, що дозволяє заощадити кошти на організацію інтерв’ю, гарантує надійність, прозорість та захист від фальсифікацій.
Водночас, важливо й комунікувати в офлайн-режимі, розвивати пряме спілкування з громадянами, адже ніщо не замінить справжній наочний контакт. У сучасних реаліях найбільш вдалим видається метод, що дає можливість поєднати онлайн-опитування із живою бесідою. Таким чином, громадяни висловлюють думки через цифрові інструменти, і додатково спілкуються власне із організатором опитування.
Для реалізації опитувань за комбінованим типом SocialBoost, у рамках Програми DOBRE розробила систему DOBRE.Pytannya. Система дозволяє проводити опитування домогосподарств просто через мобільний додаток і, що важливо, без підключення до мережі. Такий формат особливо зручний для громад із відсутнім або слабким доступом до інтернет-системи.
Отже, постійний збір громадської думки — лише перший крок на шляху до налагодження повноцінної позитивної взаємодії із мешканцями, побудови спільного простору довіри, розв’язання нагальних задач. Сподіваємося, наш матеріал надихне нові громади до процесу партисипації, тобто до залучення громадськості до перспективного зростання ОТГ.
Ще більше порад для розвитку громад у цифровому просторі шукайте за посиланням у рубриці “Цифрові Громади”. Дізнавайтесь, як розвивати сайт ОТГ за новим підходом, як залучати інвестора та сприяти бюджетній прозорості у ваших населених пунктах.
Поділитися новиною:
26 липня 2024
Алгоритм дій ОМС/ВАНП у разі пошкодження чи...
Проєкт SOERA (Діяльність у рамках реформи державних підприємств України) ділиться матеріалами вебінару «Алгоритм дій...
26 липня 2024
Проєктна діяльність освітян: можливості, виклики та історії успіху
Проєктна діяльність освітян: можливості,...
Учасники інформаційної сесії від Програми "U-LEAD з Європою" дізналися, як проєктна діяльність впливає на життя школи...
26 липня 2024
Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій
Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій
SALAR International оголошує вакансію «Спеціаліст(ка) з комунікацій» у Програму підтримки реформ децентралізації та...
26 липня 2024
Конятинська громада: коли проєкти стають ресурсом для розвитку
Конятинська громада: коли проєкти стають...
Проєктний підхід — не джин з лампи. Але за умови системної роботи він може зробити чимало чудес. Це доводить досвід...