20 липня 2024
Децентралізація

ІТ-рішення для підтримання роботи сільської ради у Музиківській громаді

Музиківська сільська громада, що на Херсонщині, утворилась у 2016 році. Після об’єднання із Східненською сільською радою мешканці громади почали замислюватись над ідеєю нового вебсайту, який допоміг би встановити зв’язок між співробітниками, що знаходяться на відстані один від одного. У Музиківської сільської ради був власний вебсайт у 2010 році, однак він майже не оновлювався через складну структуру і з ним працювала лише невелика частка співробітників сільради.

2017 року Музиківська ОТГ увійшла у першу когорту громад-учасниць Програми USAID DOBRE («Децентралізація приносить кращі результати і ефективність») і стала однією із пілотних ОТГ, які запровадили вебсайт, побудований на платформі DOSVIT, розробленій SocialBoost, партнером Програми DOBRE. Тісна співпраця зі спеціалістами SocialBoost уможливила створення абсолютно нового вебсайту, який служить інструментом комунікації між органами місцевого самоврядування, мешканцями та партнерами.

<= Працівники сільської ради засвоюють нові можливості роботи із сайтом

Відтак, відколи запустили новий вебсайт працівники сільської ради підкреслюють низку важливих переваг у роботі:

 • стало легше публікувати документи різних типів;
 • поліпшено організацію форм через посилання та теги;
 • не потрібно шукати паперові копії документів;
 • інформація доступна на сайті у будь-якій час.

Віталія Ртіщева, спеціалістка-фінансистка Музиківської сільської ради пояснює: «Сайт має зрозумілу структуру, дає можливість знайти потрібний документ за кілька секунд. Дозволяє підключити купу додатків в сфері електронної демократії та підзвітності. Колосальна можливість — актуальні сервіси, від бюджету участі до ProZorrо. Це сайт, що дає можливість підкреслити потенціал громади серед інвесторів та партнерів. Зручно отримувати інформацію про громаду, дізнаватися новини, користуватися електронними сервісами (Hromadsky Project, DOBRE.Pytannia та іншими)».

Виявилось, що робота з платформою не складна і не вимагає багато часу.

На вебсайті сільської ради Музиківської ОТГ розміщено:

 • У розділі Новини — понад 580 інформаційних повідомлень.
 • У розділі Документи — понад 2000 нормативно-правових актів.
 • У розділі Проєкти — чотири ініціативи з розвитку громади.

Загальна аудиторія сайту — понад 5700 користувачів. За даними Google-аналітики, щомісяця сайт Музиківської ОТГ відвідує в середньому 1251 людина.

Наповненням сайту сільської ради займається секретар сільської ради Людмила Погрібна.

Секретар сільської ради, використовує вебсайт під час робочих засідань, щоб показати оновлення та документи  =>  

«Мені дуже зручно вносити на сайт дані, які проходять через мене, або які я сама створюю. Я можу вже на стадії погодження з сільським головою самостійно опублікувати проєкт рішення, не передаючи його ще одному спеціалісту. В мене є своя система назв документів, яку я не створила б, якби не працювала з сайтом. Кожного дня вношу зміни в існуючу структуру документів: додаю окремий тег чи додаткову характеристику в назвах певних видів рішень. Перебрала всі «земельні» рішення сесії і вдрукувала прізвища заявників. Тепер кожен за своїм прізвищем може знайти документ, який стосується саме його. Люблю наш сайт за те, що я вже не є основним розпорядником інформації в нашій сільській раді», — зазначає Людмила Погрібна.

Варто зазначити, що у 2018-2020 волонтерка Корпусу Миру за проєктом Розвиток громад Ешлі Браво Гарсіа проходила службу у сільській раді Музиківської ОТГ та співпрацювала із колегами, оптимізуючи роботу з вебсайтом. Ешлі повідомила, що завдяки даним Google-аналітики відтепер «в один клік» можна дізнатися про аудиторію сайту.

Інноваційними аспектами у роботі сайту є такі:

 • Деталізація: у який день тижня вебсайт відвідують більш активно (по понеділках). Більше візуалізації доступно про основну групу аудиторії (жінки, вікова група: 25-45).
 • Моніторинг: дані акаунту Google-аналітики співпадають із даними сторінки сільської ради у фейсбуці. Їх перевіряють кожного місяця, щоб вивчити рівень взаємодій цільової аудиторії та визначити, який контент підсилює її.
 • Постійність: регулярне оновлення для зміцнення репутації вебсайту як надійного та офіційного джерела.
 • Поінформованість: важливі повідомлення для громади. Наприклад, бюджет участі проходить другий рік поспіль, мешканці ознайомлені із концепцією та методом програми.

Наразі представники місцевого самоврядування активно працюють над візуальним сприйняттям ОТГ:

 1. затвердили логотип;
 2. розробили комунікаційну стратегію;
 3. навчилися створювати інфографіку.

Сайт функційонує як майданчик для величезного масиву дій та планів. Стандартні кольори та прийоми пов’язують всі наявні комунікаційні канали — сторінку в фейсбуці, сайт, ютуб-канал громади та ін.

Людмила Погрібна зазначає: «Планую інформаційне представлення громади зробити активним, але не нав'язливим, логічним, але не офіціозним, естетичним, але не енергозатратним. Прозорість, робота із відкритими даними, статичні процедури — це сильна сторона, яка обов’язково зацікавить потенційного інвестора».

Також, надихнувшись національною кампанією партнера програми USAID DOBRE Національного Демократичного Інституту «Жінки — це 50% успіху України», під час карантину в Музиківській ОТГ реалізували власний масштабний проект «Жінки — це 50 % успіху Музиківської ОТГ»: провели інтерв’ю з дев’ятьма активними жінками громади та опублікували на сайті. Місцеві жителі активно цікавилися думками та здобутками героїнь.

Директор Східненської школи Аліна Місюра розповіла: «Мені формат інтерв'ю дуже сподобався. Я була першою учасницею, очікувала стандартних запитань, які пов'язані з моєю роботою. Але відхід від шаблонів, на мою думку, більше розкрив особистість респондентів, а також є цікавішим для читачів».

Впроваджена інформаційна ініціатива стала «пробою пера» та допомогла запланувати наступні цікавинки. Спеціалісти сільської ради популяризують можливості свого сайту: наприклад, за умов карантину актуально подавати звернення онлайн, тому для молоді підготували веселу мотиваційну відеоінструкцію. У поточному році планують запустити і додаток Е-петиції. Знову ж, головне — не лише пояснити мешканцям, як технічно користуватися цим додатком. Важливо, якими будуть наступні кроки сільської ради при розгляді пропозицій, як у подальшому активність місцевих жителів та ІТ-підходи сприятимуть розвитку громади в цілому.


Подяка співавторам історії: Людмилі Погрібній, секретареві сільської ради Музиківської ОТГ; Ashley Bravo Garcia, CD PCV, Peace Corps Ukraine; SocialBoost та Національному Демократичному Інституту, партнерам Програми USAID DOBRE.

Теги:

Dosvit DOBRE електронне врядування комунікації

Область:

Херсонська область

Громади:

Музиківська територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

19 липня 2024

П’ядицька громада на Прикарпатті тепер має обладнання для сортування та зберігання лохини

П’ядицька громада на Прикарпатті тепер має...

П’ядицька громада в Івано-Франківській області широко відома своїм проєктом вирощення органічної лохини, який...

18 липня 2024

У Підволочиській громаді запрацював молодіжний простір «Знайди себе»

У Підволочиській громаді запрацював молодіжний...

У Підволочиській громаді, яка розташована в східній частині Тернопільської області, проживають майже 5 тисяч молодих...

17 липня 2024

​​​​​​​Шацька та Полянська громади підписали договір про міжмуніципальне співробітництво

​​​​​​​Шацька та Полянська громади підписали...

Шацька громада з Волині та Полянська громада із Закарпаття днями підписали свій перший договір про співробітництво за...

01 липня 2024

Швидка освітня допомога. Як громади співпрацюють навколо Центру професійного розвитку

Швидка освітня допомога. Як громади...

Авторка: Марія Булейко (Марковська) Центр професійного розвитку для педагогічних працівників у Верховині, що на...