В Апостолівському районі звели новий водогін. За три місяці обласним коштом проклали труби від Зеленодольська до Великої Костромки. Тепер воду підведуть до центра села. Після громада власними силами зробить «розводку» вулицями. Вперше централізоване водопостачання отримають 2,5 тис мешканців села Велика Костромка. Про це повідомив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.
«Децентралізація – найважливіша реформа за роки незалежності. Вона дала поштовх для розвитку міст і сіл. Допомагаємо громадам відроджувати інфраструктуру – оновлюємо дороги, осучаснюємо школи, реконструюємо та будуємо водогони, – зазначив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко. – Новозбудований водогін Зеленодольськ-Велика Костромка забезпечить якісною водою 2,5 тис селян».
Село Велика Костромка Апостолівського району має давню 300-річну історію. Місцеві кажуть, колись тут проходив чумацький шлях. Були великі запаси якісної води. Чумаки викопували криниці. Навколо них і утворилося село. Ще 40 років тому мешканці брали чисту воду з трьох озер. Та вони давно висохли.
«Раніше в колодязі водички було вщерть. Можна було просто нахилитися і зачерпнути. Зараз – ледве видніється на денці, – поділилася місцева Віра Левіна-Кулик. – Це технічна вода, та нею навіть город не поллєш – через надлишок солей рослини гниють. Ось набираю по 4 відерця за день, щоб хоч було чим прати. А питну воду купувати доводиться».
У селі вирили артезіанську свердловину. Від неї зробили розводку до дитсадку та школи. Але запаси води там зовсім незначні, каже староста Микола Фартушний.
Аби забезпечити селян якісною водою, наприкінці 2018-го Дніпропетровська облдержадміністрація почала будівництво підвідного водогону. За три місяці проклали понад 7 км труб від Зеленодольська до в’їзду у Велику Костромку.
«Дуже вдячні керівництву Дніпропетровщини, що з розумінням поставилося до наших проблем і допомогло побудувати цей водогін», – підкреслив староста Великокостромського старостинського округу Микола Фартушний.
«Без води, як то кажуть, і не туди, і не сюди. Тепер із нетерпінням чекаємо, коли питну воду підведуть до дворів. Люди задоволені і вдячні всім, хто причетний до цієї доброї справи», – сказав пенсіонер Микола Романенко.
Наступні етапи будівництва – підведення водоводу до центра села та «розводка» вулицями.
14 квітня 2025
Розробка місцевого плану управління відходами: з чого почати?
Розробка місцевого плану управління відходами:...
Наприкінці січня 2025 року уряд схвалив Національний план управління відходами до 2033 року. Впродовж року після...
14 квітня 2025
Демократія участі у дії: як проєкт BRIDGE формує нову якість взаємодії громад і влади в Україні
Демократія участі у дії: як проєкт BRIDGE...
Навіть у час війни Україна створює найвищі стандарти громадської участі — саме цей меседж став лейтмотивом форуму у...
14 квітня 2025
Замість листів співчуття - справжня допомога: Білозерська громада в проєкті «Пліч-о-пліч»
Замість листів співчуття - справжня допомога:...
Начальник Білозерської селищної військової адміністрації Ігор Острівний розповів про життя на Херсонщині під...
11 квітня 2025
Місцеві бюджети отримають 1,5 млрд грн додаткової дотації за I квартал 2025
Місцеві бюджети отримають 1,5 млрд грн...
11 квітня Кабінет Міністрів України розподілив додаткову дотацію з державного бюджету місцевим бюджетам за І квартал...