Київська обласна державна адміністрація має узгодити проект перспективного плану області із зацікавленими сторонами до 15 лютого.
Про це сказав керівник Київського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми “U-LEAD з Європою” Олег Любімов.
“На початок 2019 року в Київській області діє перспективний план, який покриває близько 52% площі області, решта 48% до нього не увійшли. Згідно із законом для того, щоб громадам мати основу на чому працювати, розуміти, як об'єднуватися в спроможні територіальні громади, і потрібен перспективний план як дороговказ. Тому Департамент містобудування та архітектури Київської облдержадміністрації розробив проект цього плану, який узгодив з КОДА і презентував головам міст та ОТГ області. Відповідно до дорожньої карти реформи децентралізації Прем'єр-міністр поставив завдання, що до травня мають бути затверджені Кабінетом міністрів всі перспективні плани всіх областей зі стовідсотковим покриттям об'єднаними територіальними громадами. Відповідно Департамент містобудування та архітектури Київської облдержадміністрації має завершити всі узгодження з мерами міст області та головами громад до 15 лютого”, - сказав Любімов.
Він зауважив, що зміни до перспективного плану були запропоновані для обговорення та пропозицій мерів міст обласного значення та голів громад.
”Я вважаю, що в цьому документі потрібно враховувати не тільки думку мерів міст, а й найближчих сіл, які до них прилягають. Враховувати думку всіх громад. Наш Центр розвитку місцевого самоврядування стоїть на тій позиції, що навіть маленькі села, якщо їхнє об'єднання відповідає методиці створення ОТГ, якщо вони фінансово спроможні надавати гарантовані Державою послуги і хочуть об'єднатися, то це їх право. Ніхто не повинен їм заважати”, - наголосив Любімов.
За його словами, у проекті перспективного плану вже враховані ті території, які не були розроблені як потенційні спроможні громади. Втім, є нез'ясовані моменти стосовно Києво-Святошинського району, частини Бориспільського і Білоцерківського районів.
“У Білоцерківському районі вже є утворені ОТГ — Фурсівська, Узинська, а також Терезівська і Шкарівська. Але останні вже рік чекають на висновок Київської облдержадміністрації, хоча законом передбачено 10 днів. Саме місто Біла Церква не має чітко встановлених меж із навколишніми селами і селищами, в цьому питанні також є непорозуміння, які потрібно вирішити. У Бориспільському районі також є певні проблеми — втручання в процес створення ОТГ райдержадміністрації, часто без урахування думки міста. Є випадки адміністративного тиску на голів навколишніх сіл та селищ. Таким чином, порушується принцип добровільності і взагалі здорового глузду, бо не може місто, яке має потужний промисловий потенціал, потенціал для розвитку, залишатися в тих межах, які є. Йому треба розширюватися і територіально, і розширяти трудові ресурси і власну інфраструктуру — дороги, водовідведення тощо. Це також потрібно і для прилеглих сіл”, - наголосив Любімов.
За даними Київського ЦРМС, створеного за підтримки Програми "U-LEAD з Європою", на кінець 2018 року в Київській області створено 16 об'єднаних територіальних громад. Окрім них, іще 15 громад пройшли весь процес об'єднання, з них 4 громади очікують позитивний висновок Київської облдержадміністрації, Гостомельська ОТГ очікує призначення дати виборів ЦВК. Також, за даними Центру, ще 5 громад вступили в процес добровільного об'єднання.
25 листопада 2024
28 листопада: експертна публічна дискусія...
28 листопада, з 15:00 до 16:30 Інститут аналітики та адвокації (ІАА) проводитиме публічну дискусію «Відбудова громад:...
25 листопада 2024
Стратегії розвитку територій потрібні навіть...
До 13 лютого 2025 року кожен регіон має актуалізувати свою стратегію розвитку у відповідності до оновленої цього року...
25 листопада 2024
26 листопада – вебінар «Державний бюджет на освіту 2025. Ключові пріоритети та інвестиції»
26 листопада – вебінар «Державний бюджет на...
Швейцарсько-український проєкт DECIDE запрошує на вебінар про кошти на освіту і науку, закладені у Державному бюджеті...
25 листопада 2024
Яким буде освітній бюджет 2025 - основні акценти
Яким буде освітній бюджет 2025 - основні...
Верховна Рада України ухвалила бюджет на наступний рік. Яким він буде для освіти, розбиралися експерти...