7 листопада голова Григорівської сільської ради Присиваської ОТГ Сергій Кліщевський зустрічав у себе радників Посольства Республіки Польща Літвінчук Лідію і Юревич Іоану та начальника Головного Управління ДСНС України у Херсонській області полковника служби цивільного захисту Сергія Чорного. Привід для зустрічі дійсно важливий для людей і рятувальників - передача громаді пожежного автомобіля ЗІЛ-131 для майбутньої команди місцевої пожежної охорони. Адже йдеться про забезпечення протипожежного захисту у населених пунктах, віддалених від міст і районних центрів. Громади, що добровільно об’єдналися, отримали реальні можливості самостійно вирішувати питання місцевого значення, у тому числі і питання пожежної безпеки.
Це добре розуміють і в Григорівській об’єднаній територіальній громаді Чаплинського району. Як зазначив Сергій Кліщевський, наразі триває процедура реєстрації, вирішення питання по коштах на утримання пожежної команди, забезпечення її матеріально-технічної бази. Ефективне виконання завдань із забезпечення пожежної безпеки і організації заходів захисту населення в створених громадах неможливі без функціонування одиниць місцевої пожежної команди. У вирішенні цих питань громадянам допомагають співробітники обласної служби ДСНС. Зокрема, саме за ініціативи рятувального відомства Сиваська ОТГ дізналась про конкурс "Малі Гранти", організований Посольством Республіки Польща. На Херсонщині саме в селі Григорівка Чаплинського району проживає найбільше етнічних поляків. Тож селяни скористались своїм шансом, направивши на конкурс проект «Створення нової пожежної частини в Присиваській об'єднаній територіальній громаді». Цей проект був розглянутий в Міністерстві закордонних справ республіки Польща і отримав позитивний результат. А на початку вересня проект вдалось реалізувати. Тепер на базі Сиваської ОТГ є пожежний автомобіль ЗІЛ-131 вартістю 30 000 євро. Він придбаний за фінансування Міністерства закордонних справ Республіки Польща в рамках програми польської співпраці в цілях розвитку. Зараз автомобіль розмістили на базі комунального підприємства «Струмок». Як зазначив начальник Головного управління ДСНС у Херсонській області Сергій Чорний, ця програма дуже корисна і тепер у перспективі громади створення місцевої пожежної команди. За інформацією ГУ ДСНС у Херсонській області
Share the news:
26 July 2024
Алгоритм дій ОМС/ВАНП у разі пошкодження чи...
Проєкт SOERA (Діяльність у рамках реформи державних підприємств України) ділиться матеріалами вебінару «Алгоритм дій...
26 July 2024
Проєктна діяльність освітян: можливості, виклики та історії успіху
Проєктна діяльність освітян: можливості,...
Учасники інформаційної сесії від Програми "U-LEAD з Європою" дізналися, як проєктна діяльність впливає на життя школи...
26 July 2024
Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій
Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій
SALAR International оголошує вакансію «Спеціаліст(ка) з комунікацій» у Програму підтримки реформ децентралізації та...
26 July 2024
Конятинська громада: коли проєкти стають ресурсом для розвитку
Конятинська громада: коли проєкти стають...
Проєктний підхід — не джин з лампи. Але за умови системної роботи він може зробити чимало чудес. Це доводить досвід...