27 з 57 проектів, поданих об’єднаними громадами області на "Ярмарок добросусідства", який пройшов у Дніпропетровському Центрі розвитку місцевого самоврядування за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», складали проекти напряму «Освіта» Стратегії децентралізації Дніпропетровщини.
Відбір кращих з них був дуже непростим, адже усі освітянські проекти є надзвичайно важливими для своїх громад і для їх маленьких жителів. І все ж самі громади визначили кращих серед себе. Таємним голосуванням голови ОТГ перше місце віддали Солонянському навчально-виховному об’єднанню, друге – Царичанській опорній школі.
- Ми можемо упевнено стверджувати, що найвища точка розвитку громад на сьогодні – це освіта, яка нині успішно конкурує з освітою міських шкіл, зауважила директор Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування Олена Тертишна.
Солонянське НВО виступає автором української концепції освітньо-культурно-спортивного простору громади і науковим центром громади. Нещодавно її учні стали переможцями всеукраїнської олімпіади з біології та хімії – вони самі виростили штучний кристал. Діти можуть серйозно займатися наукою, оскільки школа оснащена сучасною технікою, серед якої цифровий мікроскоп, якого викладачі школи не бачили навіть у вишах.
Директор Солонянського НВО Володимир Бондар також додав, що з початку нинішнього навчального року у закладі організовано масштабне позашкільне виховання – створено 25 безоплатних гуртків, де діти можуть розвивати свої здібності.
Велика увага у НВО приділяється STEM-освіті. Це досить новий напрям в освітянській діяльності українських шкіл, але в усьому світі ця система є дуже популярною. STEM-освіта передбачає, що дитина, яка навчається за цією програмою, не тільки матиме базу знань та вмінь, а й вмітиме застосовувати їх на практиці. З цією метою заклад закупає спеціалізоване навчальне обладнання для кабінетів природного профілю, - сказав Володимир Бондар.
Наразі у планах Солонянської громади – будівництво сучасного стадіону, на якому тренуватимуться не лише школярі, а й усі місцеві жителі.
Не надто відстала від переможця "Ярмарку добросусідства" і Царичанська опорна школа. Як розповіла її директор Таісія Рашевська, завдяки перемозі у проекті «Молодь Приорілля за майбутнє: робототехніка в освіті і відпочинку», школа отримала потужний телескоп з цифровим наведенням на об’єкти, два квадракоптери, моделі машин, карту зоряного неба. На початку жовтня в школі почав працювати STEM-центр, у якому і встановлено усю нову техніку. Учні Царичанської школи планують створити на її базі обсерваторію, якою б могли користуватися усі мешканці громади.
- Отже сьогодні можна говорити, що сьогодні сільські школи є успішними закладами освіти, випускники яких з кожним роком все краще здають ЗНО та стають студентами вишів України і Європи. І велика заслуга в цьому – об’єднаних громад, які дбають про своє майбутнє, - наголосила Олена Тертишна.
Attached images:
Tags:
Область:
Дніпропетровська областьГромади:
Солонянська селищна об’єднана територіальна громада Царичанська селищна об’єднана територіальна громада Солонянська територіальна громада Царичанська територіальна громадаSource:
Дніпропетровський Центр розвитку місцевого самоврядування
Share the news:
19 November 2024
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...
19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....
19 November 2024
В’ячеслав Негода про соцдослідження...
«77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...
19 November 2024
Public support to decentralisation reform in Ukraine reaches 77%
Public support to decentralisation reform in...
Claudia Luciani, Director of the Congress, reviewed with Ukrainian partners and media the findings of a recent...
19 November 2024
Як Агенція регіонального розвитку Сумщини...
Агенції регіонального розвитку, створені як майданчики синергії між громадами, органами влади та міжнародними...